Czy starachowicki magistrat zmieni adres? Jest taki plan

i

Autor: Bartosz Manicz

Czy starachowicki magistrat zmieni adres? Jest taki plan

2021-11-29 12:56

Na ulicy Staszica miałaby się mieścić w przyszłości siedziba Urzędu Miasta Starachowice. Docelowo może tam powstać Centrum Administracyjne, a w nim znalazłoby się Centrum Usług Społecznych, STBS Wspólny Dom i Miejska Biblioteka Publiczna. Taki jest nowy pomysł prezydenta Materka. Czy jesteście za zmianą adresu starachowickiego magistratu?

O nowym pomyśle prezydent Marek Materek poinformował 25 listopada w mediach społecznościowych.

Kochani, na najbliższej sesji Rady Miejskiej miała być głosowana uchwała dotycząca zmiany Planu Zagospodarowania Przestrzennego "Centrum". Będę prosił radnych o zdjęcie tego punktu z porządku obrad.Uchwała ta na działce prywatnej przy ul. Staszica (w pobliżu Brązowej i Złotej) umożliwiłaby prywatnemu deweloperowi wybudowanie między innymi dwóch wysokich budynków wielorodzinnych, które według mojego pomysłu miały się nazywać M Tower.To w nawiązaniu do dwóch wież K Tower, które miały powstać w Warszawie przy ul. Srebrnej. Czemu "M Tower"? Działki u zbiegu ulic Złotej i Brązowej od wielu lat były przeznaczone pod budownictwo wielorodzinne. Każdy właściciel mógł postawić na nich blok o wysokości nawiązującej do budynków po drugiej stronie ulicy.[...]

um

i

Autor: Bartosz Manicz

Złożyłem propozycję odkupienia terenu prywatnego przy ul. Staszica tak by na tych działkach w przyszłości mogło powstać nowoczesne centrum samorządowe Starachowic bądź, by zagospodarować tę przestrzeń jako zielone tereny rekreacyjne. W centrum samorządowym swoje siedziby znalazłyby Urząd Miejski, Centrum Usług Społecznych, STBS Wspólny DOM, Miejska Biblioteka Publiczna.Dzięki temu każdy mieszkaniec Starachowic miałby blisko do najważniejszych instytucji w naszym mieście - pisze prezydent. O środki na ten cel chciałbym starać się w ramach rządowych funduszy, które szerokim strumieniem będą płynęły do samorządów lokalnych przez najbliższe lata. Czy to lepszy pomysł od dwóch wież Twoim zdaniem? - pytał prezydent Materek.

Na sesji Rady Miejskiej temat ten został ponownie poruszony przez radnych.

um

i

Autor: Bartosz Manicz

Przyszły rok będzie dobrym momentem na rozpoczęcie konsultacji na temat budowy w centrum miasta centrum samorządowego, w którym swoje siedziby mogłyby znaleźć m.in.: Urząd Miejski, Centrum Usług Społecznych, STBS Wspólny Dom - poinformował prezydent Materek.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy zmiana adresu magistratu to dobry pomysł?

Starachowiczanka Maria Derra zainicjowała akcję sprzątania miasta

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. Pamiętacie te gry i zabawy?

Pytanie 1 z 10
Podczas nieobecności dorosłych stół zamieniało się: