Czy zima zaskoczy drogowców w Starachowicach?

i

Autor: Dawid Bąk Czy zima zaskoczy drogowców w Starachowicach?

Akcja Zima

Czy zima zaskoczy drogowców w Starachowicach? Miasto i powiat gotowe do AKCJI ZIMA

2023-11-20 11:15

Za nami pierwsze zimowe akcenty. W minioną niedzielę w Starachowicach spadło trochę śniegu, ale wraz z początkiem tygodnia napłynęło cieplejsze powietrze. Jutro z kolei czeka nas kolejna porcja opadów śniegu i tym razem biały puch ma poleżeć dłużej, ponieważ pojawi się w Świętokrzyskiem arktyczne, mroźne powietrze. Sprawdziliśmy jak w Starachowicach do Akcji Zima, przygotowani są drogowcy.

Służby miejskie są przygotowane do AKCJI ZIMA - zapewnia starachowicki magistrat

Zimowe utrzymanie dróg, chodników i ciągów pieszych pozostających w zarządzie Gminy Starachowice w sezonie zimowym 2023/2024 realizowane będzie na podstawie umów zawartych w wyniku rozstrzygniętych przetargów nieograniczonych w 2021r. (umowy trzyletnie) – informował Maciej Myszka, kierownik Referatu Ochrony Środowiska podczas sesji Rady Miejskiej.

15 listopada rozpoczęte zostały całodobowe dyżury Straży Miejskiej. Zadaniem dyżurnych jest koordynacja działań na terenach zarządzanych przez gminę oraz przekazywanie wniosków i interwencji mieszkańców odpowiednim zarządcom dróg lub osiedli. W sezonie zimowym 2023/2024 planowanie jest dodanie dodatkowego kilometrażu dróg, ciągów pieszych oraz nowo powstałych ścieżek rowerowych, do zimowego utrzymania, znajdujących się na terenie miasta Starachowice o łącznej długości 6,974 km.

Dodanie nowych odcinków dróg, ciągów pieszo -rowerowych do zimowego utrzymania, zwiększy bezpieczeństwo przemieszczania się w okresie zimowym dla kierowców jak i dla pieszych. W obecnym sezonie zimowym zostanie zwiększona częstotliwość sypania mieszanką piaskowo-solną wszystkich newralgicznych punktów na terenie miasta a w szczególności skrzyżowań dróg gminnych – informuje Urząd Miejski.

Akcja Zima w Starachowicach. Ważne numery telefonów:

Akcja Zima Starachowice. Ważne numery telefonów

i

Autor: starachowice.eu Akcja Zima Starachowice. Ważne numery telefonów

Trwają przygotowania do Akcji Zima w Zarządzie Dróg Powiatowych w Starachowicach

215 km to liczba dróg, będących w administracji Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach, objętych akcją zimowego utrzymania dróg. 21 km dróg znajduje się na terenie Starachowic a 194 km na drogach zamiejskich. Za odśnieżanie, tak jak w poprzednim sezonie, odpowiedzialna jest firma F.T.U.H. „DAREK” ze Starachowic, która będzie świadczyła usługi pługopiaskarką, ładowarką, pługiem ciężkim i odpowiadała za pozimowe zamiatanie dróg.

Na stanie magazynowym jest obecnie:

  • 2083t mieszanki piaskowo – solnej
  • 289t soli drogowej
  • 101t piachu.

Zarząd Dróg Powiatowych rozstrzygnął przetarg na dostawę soli do zimowego utrzymania dróg w bieżącym sezonie zimowym tj. 2023/2024. Zakontraktowane mamy 300 t, a ich dostawą zajmie się Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe budownictwa „TRASA” Sp. z o.o. z Białej Podlaski. W przypadku piasku, nadal obowiązuje nas jeszcze umowa z firmą Poloder Sp. z o.o. z Warszawy, która pozwala na zamówienie ok. 1,5 tys. t. tego materiału.

Akcja prowadzona jest z siedziby Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach, gdzie pełnione są całodobowe dyżury, mające na celu ograniczenie i likwidację zakłóceń ruchu drogowego spowodowanych śliskością oraz opadami śniegu.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy