mandat kontrola policja

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS

Długi weekend za nami. W Świętokrzyskiem 7 wypadków, 7 rannych, 1 ofiara

2022-06-20 10:42

Czerwcowy długi weekend to już historia. Policjanci w tym czasie zatrzymali aż 78 kierowców na podwójnym gazie. Nie było także taryfy ulgowej dla osób rażąco naruszających przepisy drogowe, dlatego też 22 kierowców „pożegnało się” z uprawnieniami na najbliższe 3 miesiące. W tym czasie na drogach świętokrzyskiego odnotowano 7 wypadków, w których 7 osób zostało rannych, a jedna poniosła śmierć.

Podczas minionego długiego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem mieszkańców regionu i osób wypoczywających w naszym województwie czuwali świętokrzyscy policjanci. Na trasach wyjazdowych z miast można było spotkać, zdecydowanie więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dopuszczalną prędkością. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Od 15 czerwca mundurowi zatrzymali 78 kierujących będących pod wpływem alkoholu. W trakcie długiego weekendu 22 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W czasie tych kliku wolnych czerwcowych dni na drogach w naszym regionie doszło do 7 wypadków drogowych, w których 7 zostało rannych, a jedna poniosą śmierć - podsumowuje policja.

Ostatniego dnia długiego weekendu, świętokrzyscy policjanci dbali o bezpieczne powroty osób przemieszczających przez nasz region. Najczęściej interweniowali w związku z przekroczeniami dopuszczalnej prędkości. Tylko wczoraj ujawnionych zostało, aż 487 tego typu wykroczeń, w tym 287 w rejonie przejść dla pieszych.

 Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. Policja zainaugurowała akcję profilaktyczną

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ:

Bardzo cieszy nas fakt, że nie odnotowaliśmy w ostatnich dniach żadnego utonięcia. Przypominamy, że w ubiegłym roku podczas długiego czerwcowego weekendu doszło do trzech tego typu tragedii. Akweny na terenie województwa nadzorowane są przez policjantów, ale najważniejsze w kontakcie z wodą jest zachowanie zdrowego rozsądku. Taką też postawą wykazali się w minionych dniach wypoczywający w naszym regionie.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Gdzie jechać na wakacje 2022? Rozwiąż QUIZ i sprawdź

Pytanie 1 z 9
1. Gdzie się czujesz najlepiej?
Sara James - Mam Talent