Drezyny rowerowe

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

turystyka

Drezynami rowerowymi do natury! Nowa atrakcja w Świętokrzyskiem

2024-07-06 14:32

Na Ponidziu ruszyła kolejna, nowa atrakcja turystyczna Centrum Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach – ścieżka edukacyjno-przyrodnicza „drezynami rowerowymi do natury”, która biegnie przez wyjątkowo cenne przyrodniczo i krajobrazowo tereny otuliny Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego oraz Obszary Natura 2000 „Ostoja Nidziańska” i „Dolina Nidy”.

Drezyny rowerowe w Świętokrzyskiem

Na trasie przejazdu z Umianowic do Hajdaszka (ok. 2,5 km) będzie można spotkać bardzo różnorodne siedliska: bogate florystycznie łąki ekstensywnie użytkowane, las i zadrzewienia oraz niewielką rzekę. Podróż w wolnym tempie pozwoli na obserwację wielu gatunków ptaków charakterystycznych dla doliny rzeki Nidy. To wyjątkowa okazja, by w nietypowy sposób podziwiać naturę i równocześnie aktywnie spędzić czas. Podróżowanie jest w pełni bezpieczne, a kierowanie drezyną nie jest wymagające. Każda drezyna posiada mechanizm umożliwiający obrócenie jej o 180 stopni i powrót w kierunku stacji początkowej.

Cała wycieczka edukacyjna z postojami trwa około 2 godziny, w tym sam przejazd w obie strony ok.40 min. Turyści będą mogli skorzystać z 9 drezyn, które pomieszczą łącznie 40 osób. Umożliwi to przeprowadzenie „lekcji spotkania z naturą” dla całej klasy szkolnej. Drezyny mają wspomaganie elektryczne, a jedna z nich jest dostosowana do przewozu wózka inwalidzkiego, co pozwoli na korzystanie z atrakcji również osobom z niepełnosprawnościami - czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego.

Nowa atrakcja turystyczna Centrum Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach ruszyła na Ponidziu. Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza „drezynami rowerowymi do natury”, która biegnie przez wyjątkowo cenne przyrodniczo i krajobrazowo tereny otuliny Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego oraz Obszary Natura 2000 „Ostoja Nidziańska” i „Dolina Nidy”.

QUIZ. Rozpoznasz świętokrzyskie atrakcje turystyczne ze zdjęcia? 8/10 dla najlepszych

Pytanie 1 z 10
W jakiej miejscowości zanjduje się ten zamek?
chęciny

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messangerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Listen on Spreaker.