policja

i

Autor: pixabay

POLICJA

Driftował pod skarżyskim marketem i zderzył się z radiowozem. Okazało się, że był pijany

2024-01-15 10:13

Lawinę kłopotów sprowadził na siebie 25-latek z powiatu kieleckiego. Kierował skodą mając ponad promil alkoholu w organizmie i spowodował kolizję z oznakowanym radiowozem. Chwilę przed tym driftował pod skarżyskim marketem, po czym brawurowo włączył się ślizganiem do ruchu na ulicy Sokolej. Trzecia uliczna „parada” już mu się nie powiodła. Wyczyny byłego już kierowcy zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

25-latek z promilami driftował pod skarżyskim marketem i zderzył się z policyjnym radiowozem

W niedzielę (14 stycznia) o godzinie 9 na skrzyżowaniu ulicy Sokolej z Niepodległości doszło do kolizji drogowej z udziałem policyjnego radiowozu. 25-latek z powiatu kieleckiego kierując skodą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu policyjnemu radiowozowi i doprowadził do zderzenia pojazdów.

Szybko okazało się, że sprawca zdarzenia jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Kiedy policjanci przejrzeli miejski monitoring wyszło na jaw, że brawurową jazdę 25-latek rozpoczął chwilę wcześniej. Najpierw driftował pod marketem, po czym wprowadzając pojazd w poślizg wjechał w ulicę Sokolą. Jednak trzeci manewr już mu się nie powiódł. Na szczęście nikt nie ucierpiał - relacjonuje Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy KPP w Skarżysku-Kamiennej.

Również wczoraj, przed godziną 23 z prawem jazdy pożegnał się 25-latek z powiatu szydłowieckiego. Driftowanie BMW przed Vendo Parkiem przerwali mu mundurowi ze skarżyskiej drogówki. Miał w organizmie promil alkoholu. Tego dnia kłopoty sprowadził na siebie jeszcze 47-latek. Stróże prawa podejrzewają go o kierowanie citroenem pod wpływem amfetaminy.

QUIZ. Sprawdź swoją wiedzę na temat starego szpitala w Starachowicach

Pytanie 1 z 10
W którym roku rozpoczęła się budowa szpitala?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messengerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy