grzyby

i

Autor: facebook.com/ Samotny Wilk

Grzyby Świętokrzyskie 2024

Grzybiarze zacierają ręce. W świętokrzyskich lasach są już borowiki, pieprzniki, kurki i kozaki

2024-06-11 12:32

Wyjątkowo wcześnie w tym roku rozpoczął się sezon na grzybobranie. Pierwsze grzyby w świętokrzyskich lasach pojawiły się około miesiąc temu. Nie jest to jeszcze wysyp, ale w mediach społecznościowych możemy już zobaczyć sporo zdjęć z grzybobrań, którymi chwalą się mieszkańcy regionu.

Pierwsze grzyby w świętokrzyskich lasach

Kilka tygodni temu w lasach zaczęły się pojawiać się pierwsze grzyby. Możemy spotkać m. in. borowiki, kozaki i kurki. W ostatnim czasie grzybiarzom sprzyjała pogoda. W regionie świętokrzyskim spadło sporo deszczu i było bardzo ciepło.

Gdzie na grzyby w Świętokrzyskiem?

Największy wysyp grzybów mamy obecnie w okolicach Starachowic i Końskich. Z pustym koszykiem nie wyjdziemy też z lasu jeśli wybierzemy się na grzybobranie w okolicach Kielc, Niestachowa i Krajna. Na grupie "Świętokrzyscy grzybiarze" pojawia się coraz więcej zdjęć udanych grzybobrań mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

Quiz. Dawne Starachowice. Rozpoznasz miejsca ze zdjęć?

Pytanie 1 z 14
Ten budynek znajduje się przy ulicy Radomskiej w Starachowicach. Czyja to siedziba obecnie?
 Quiz. Dawne Starachowice. Rozpoznasz miejsca ze zdjęć?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messengerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy