Budowa obwodnicy Wąchocka. Nowe zdjęcia sierpień 2023

i

Autor: GDDKiA Budowa obwodnicy Wąchocka. Nowe zdjęcia sierpień 2023

Obwodnica Wąchocka

Już za rok ma być gotowa! Obwodnica Wąchocka rośnie w oczach

2023-09-01 8:01

Wykopy w skałach, frezowanie starodroża, roboty bitumiczne czy budowa kolejnych przepustów i obiektów inżynieryjnych - tym w trakcie wakacji zajmowały się ekipy budowlane pracujące przy budowie obwodnicy Wąchocka i Parszowa. Zaawansowanie procentowe prac projektowych to już 96 % , natomiast prac budowlanych dochodzi do 50 %. Obwodnicą mamy pojechać już za rok.

Budowa obwodnicy Wąchocka: Raport z placu budowy Sierpień 2023

Kiedy pojedziemy obwodnicą Wąchocka?

Przypomnijmy nowa obwodnica będzie miała 11,7 km długości, a  przebiegać ma nowym śladem od granicy Skarżyska-Kamiennej do granicy Starachowic, omijając miejscowość Parszów po stronie północnej i Wąchock po stronie południowej. W ramach inwestycji planowane jest wybudowanie dwujezdniowej drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego), czterech skrzyżowań oraz 11 obiektów inżynierskich (mosty, wiadukty, przejścia dla zwierząt, podziemne przejście dla pieszych).

Wykonawca  wybuduje też drogi dojazdowe, urządzenia ochrony środowiska, w tym ekrany akustyczne, infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów, oświetlenie i odwodnienie.  Zgodnie z umową wykonawca będzie miał maksymalnie 43 miesiące na zrealizowanie inwestycji z wyłączeniem 3-miesięcznych okresów zimowych w trakcie robót budowlanych.

Budowa obwodnicy Wąchocka - przebieg

i

Autor: GDDKiA Budowa obwodnicy Wąchocka - przebieg

Obwodnica Wąchocka ma być gotowa w końcówce 2024 roku. Budowa będzie kosztowała 284 mln zł.

QUIZ: Jak dobrze znasz Starachowice?

Pytanie 1 z 20
Miasto położone jest na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Przedgórza Iłżeckiego

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy