Starachowice pod śniegiem, na drogach trudne warunki do jazdy

i

Autor: Bartosz Manicz Starachowice pod śniegiem, na drogach trudne warunki do jazdy

Pogoda

Kolejny atak zimy w Świętokrzyskiem przed nami! Już ostrzegamy drogowców

2023-12-01 8:12

Za nami pierwszy tego sezonu poważniejszy zimowy epizod. We wtorek na drogach w Starachowicach i regionie panowały wyjątkowo trudne warunki do jazdy. Kierowcy mieli tradycyjnie zastrzeżenia do służb odpowiedzialnych za odśnieżanie ulic i chodników. Czy w weekend zima zaskoczy drogowców? Prognoza pogody nie pozostawia złudzeń. W województwie świętokrzyskim spodziewane są intensywne opady śniegu i w takich warunkach nawet przy dobrych chęciach służby mogą nie nadążać z odśnieżaniem.

Początek meteorologicznej zimy w Starachowicach z intensywnymi opadami śniegu

Czy służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg i chodników poradzą sobie w najbliższy weekend z odśnieżaniem? Prognoza pogody, zwłaszcza na sobotę nie napawa optymizmem. W Starachowicach i regionie ma mocno i intensywnie sypać, lokalnie może pojawić się dodatkowe 15 cm białego puchu i przez całą dobę ma ściskać mróz.

Prawdziwa śnieżyca ma się pojawić w Świętokrzyskiem już w ten weekend

Musimy przygotować się na wyjątkowo fatalną pogodę. Intensywne opady śniegu mogą doprowadzić do paraliżu na świętokrzyskich drogach oraz przerw w dostawach prądu. Pod ciężarem śniegu może dochodzić do łamania się gałęzi, które mogą tarasować drogi i chodniki, uszkadzać samochody oraz zrywać linie energetyczne. Śnieżyca ma się pojawić w nocy z piątku na sobotę i utrzyma się przynajmniej do sobotniego wieczora. W tym czasie spadnie około 15 cm białego puchu, a w rejonie Gór Świętokrzyskich może przybyć nawet 20 cm śniegu.

Akcja Zima w Starachowicach. Ważne numery telefonów:

Akcja Zima Starachowice. Ważne numery telefonów

i

Autor: starachowice.eu Akcja Zima Starachowice. Ważne numery telefonów

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messangerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy