Kto przyjdzie rozmawiać o Kinice Serca? W piątek okrągły stół

i

Autor: Dawid Bąk Kto przyjdzie rozmawiać o Kinice Serca? W piątek "okrągły stół"

Kto przyjdzie rozmawiać o Klinice Serca? W piątek "okrągły stół"

2021-12-08 12:33

Chcą wierzyć i walczą do końca o powrót na "mapę" świętokrzyskich szpitali, Polsko Amerykańskich Klinik Serca. Członkowie stowarzyszenia "Eko Serce" oraz poseł Marzena Okła-Drewnowicz zaproponowali swoisty "okrągły stół" ponad podziałami w celu ratowania starachowickiej kliniki. Do rozmów zaprosili wszystkich najważniejszych samorządowców i polityków z północy województwa.

O pomyśle na przejęcie budynku kliniki poinformował kilka dni temu wojewoda Zbigniew Koniusz. Budynek, połączony łącznikiem ze starachowickim szpitalem po odkupieniu, miałby posłużyć jako oddział dla pacjentów chorych na Covid-19. O tym pisaliśmy TUTAJ

Bulwersują nas wypowiedzi w prasie, które mówią o tym że, budynek zostanie odkupiony i przeznaczony na potrzeby covidowe. Rocznie leczy się tu 7 tys. ludzi. Martwimy się bardzo, co będzie jeśli tak się stanie. Jeśli zniknie ostatnia klinika PAKS, której pacjentów często wywozi poza Starachowice. Od dwóch lat nie mamy szpitala, nie ma też oddziału kardiologii. Wojewoda twierdzi, że możemy korzystać ze szpitala w , Kielcach, Sandomierzu, Końskich ale wszyscy wiedzą że w przypadku chorób sercowych najważniejsza jest ZŁOTA GODZINA - mówiła wczoraj Joanna Matysek z Eko Serca

Może dla kogoś jest to wyróżnienie, że nasz szpital jest covidowy, natomiast powinna to być rotacyjna zamiana. Co fala epidemii, to powinien zmieniać się szpital, a nie ciągle ten sam. Po raz kolejny jako stowarzyszenie poprosiliśmy o pomoc Panią Poseł, która jako jedyna od 2017r, współpracuje z nami, żeby stworzyć jeszcze jedną szansę  - dodała.

Proponujemy „okrągły stół”. Absolutnie ponad podziałami politycznymi, ponad wszelkimi szyldami. Zaprosiliśmy do udziału: Zarząd Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, wojewodę świętokrzyskiego, Panią dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ, władze miasta i powiatu starachowickiego oraz władze miasta i powiatu skarżyskiego, dyrekcje Zakładów Opieki Zdrowotnej ze Starachowic oraz Skarżyska-Kamiennej, a także posłów ziemi starachowickiej, po to, żebyśmy mogli wspólnie usiąść i porozmawiać - mówiła Marzena Okła Drewnowicz.

Na spotkanie został zaproszony również wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia poseł Rajmund Miller. Walczymy o to, żeby ludzie nie umierali wtedy kiedy nie muszą umierać, kiedy maja zapewniony dostęp do świadczeń kardiologicznych. Zaprosiliśmy wszystkie zainteresowane strony - dodała poseł Okła -Drewnowicz.

Spotkanie odbędzie się bez udziału mediów w piątek 10.XII. Po nim około godziny 12.00 planowana jest konferencja prasowa.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Sonda
Czy słuchasz Radia Maryja?
Poradnik Zdrowie: jakie badania zrobić raz do roku?