Lawendowe Pole

i

Autor: Agnieszka Jędrasik

lawndowe pole sielsko

Lawendowe Pola z widokiem na Święty Krzyż. Prowansja w powiecie starachowickim

Pole Lawendowe Sielsko w Bostowie Starym (Świętokrzyskie) odwiedzamy na tydzień przed oficjalnym otwarciem sezonu. Lawenda już pięknie kwitnie, a wita nas uśmiechnięta właścicielka zakątka, Kamila Wzorek. To wyjątkowe miejsce cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców regionu, ale przyjeżdżają tu goście z całej Polski.

Lawendowe Pole w Bostowie Starym

To wyjątkowe miejsce znajdziemy w powiecie starachowickim w Gminie Pawłów, a dokładnie w Bostowie Starym (Świętokrzyskie). Jadąc wzdłuż drogi szukajmy fioletowej strzałki, która prowadzi nas na lekki podjazd, kończący się przed samym poletkiem lawendy. Kamila Wzorek, właścicielka Lawendowego Sielska opowiadała nam dziś jak to wszystko się zaczęło.

Czas na Lawendowe Sielsko

Pierwsze sadzonki zasadziliśmy wspólnie z mężem Michałem w 2020 roku. W 2021 kwiaty zakwitły, przykuwając uwagę okolicznych mieszkańców.

Pomysł narodził się w momencie kiedy odwiedziłam podobne lawendowe pole. Osobiście lawenda zawsze mi się podobała,  lubiłam jej kolor i  piękny zapach. Nasze Lawendowe Sielsko prowadzimy razem z mężem, chodź na co dzień wykonujemy zupełnie inne zawody, ja np. pracuję w starachowickim szpitalu.

Sąsiedzi byli lekko zdziwieni, nawet słyszałam, że lepiej byłoby posadzić tutaj maliny bo przynajmniej z tego coś jest. Ja sadząc tą lawendę miałam pomysł na to żeby tu odpocząć. Ludzie teraz są zabiegani, zapracowani, a tutaj mogą odpocząć, przyjechać i miło spędzić czas. Dużo osób przyjeżdża do nas zrobić sobie ładne zdjęcia. Mieliśmy już sesje ślubną, wycieczkę dzieciaków z Łodzi, były sesje narzeczeńskie, rodzinne. Najmłodszy uczestnik takiej sesji rodzinnej miał pięć dni - opowiada nam Kamila Wzorek- .

Ogólnie sezon lawendowy zajmuje około miesiąca, wtedy mamy dużo intensywnej pracy. Później ścinamy lawendę, suszymy, przygotowujemy produkty z lawendy. Od tego roku będziemy mieli lawendowe mydełka. pillingi i musy do ciała. poza tym zawieszki zapachowe i świece. Trzeba to lubić - dodaje Kamila.

Piknik wśród malowniczej lawendy 15 czerwca "Lawenda, wino i ser"

Pole Lawendowe Sielsko i Rozlewnia z Innej Beczki zapraszają na piknik "Lawenda, wino i ser". Wydarzenie odbędzie się w sobotę 15 czerwca w Starym Bostowie 65B w gminie Pawłów. "Gościom udostępnimy skrzyneczki i fioletowo-białe serwety. Jeżeli ktoś ma takie życzenie - może przynieść ze sobą koc. Zachęcamy także do odwiedzenia domku, który stanął na naszym polu, można zamówić w nim nocleg" - informuje Kamila Wzorek

Szczegóły i zapisy pod numerem: 605408925. Ilość miejsc ograniczona.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messengerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Jak dobrze znasz Świętokrzyskie? Rozpoznaj miejscowośc po nazwie powiatu

Pytanie 1 z 13
Która miejscowość znajduje się w powiecie buskim?