Lekarze i pielęgniarki odchodzą z pracy w starachowickim szpitalu

2020-06-29 9:19 AJ
Szpital Starachowice
Autor: Widzialna Ręka Starachowice Szpital Starachowice

Wciąż nie ma ostatecznej decyzji wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza odnośnie daty, kiedy szpital jednoimienny w Starachowicach zacznie przyjmować pacjentów. W ostatniej rozmowie z nami wojewoda informował o przełomie czerwca i lipca. Ale ostatecznej daty nie ma. Tymczasem ze szpitala w Starachowicach odchodzą lekarze i pielęgniarki.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć sytuacja ta dotyczy przede wszystkim lekarzy.

Chodzi przede wszystkim o to, że lekarz zatrudniony w szpitalu jednoimiennym w Starachowicach nie może już nigdzie indziej udzielać porad i leczyć ludzi. Dlatego lekarze odchodzą - mówi nasza rozmówczyni. Medycy przyjmują w prywatnych gabinetach, to jest też ich źródło dochodu. Lekarze zatrudnieni w Starachowickim szpitalu jednoimiennym nie mogą przyjmować prywatnie, to ze względu na obecną sytuację epidemiczną.

Informacje te potwierdziła w rozmowie z nami rzecznik szpitala Małgorzata Kałuża.

Takie sytuacje mają miejsce w naszej lecznicy - część pielęgniarek odchodzi na emeryturę, część która miała umowę zlecenie, pracy dalej nie podjęła. Potwierdzam, że sytuacja ta dotyczy także lekarzy. Zarówno personel lekarski, jak i pielęgniarski rezygnują z pracy bez wskazania przyczyny. Nie mogę podać liczby osób, które już odeszły ze szpitala w Starachowicach - mówi Małgorzata Kałuża rzecznik szpitala.

Powód wydaje się jasny.


Przypomnijmy:Personel medyczny, który ma kontakt z pacjentami z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 ze względu na obecną sytuację epidemiczną może udzielać świadczeń zdrowotnych tylko w jednym miejscu. Stosowne ograniczenia wynikają z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 28 kwietnia 2020 r.

Dotychczas w PZOZ w Starachowicach zatrudnionych jest:

• 115 lekarzy na umowę o pracę,

• 38 w ramach umów cywilnoprawnych,

• 333 pielęgniarki na umowach o pracę,

• 3 w ramach umów cywilno-prawnych,

• salowe zatrudnione są przez firmę zewnętrzną.

Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.