Nie żyje znany malarz i poeta Jerzy Kołaczyński

i

Autor: Bernadeta Andruszko Nie żyje znany malarz i poeta Jerzy Kołaczyński

Nie żyje znany malarz i poeta Jerzy Kołaczyński

2023-01-31 9:45

Smutna wiadomość dotarła do nas we wtorkowy poranek. Gmina Wąchock na swojej stronie internetowej powiadomiła o śmierci artysty mieszkającego w Wąchocku, Jerzego Kołaczyńskiego. Znany malarz i poeta miał 70 lat.

Jerzy Kołaczyński urodził się w 1953 roku. Ukończył studia na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie (Instytut Wychowania Artystycznego). Malarz, performer czasami poeta. Jego twórczość artystyczna obejmowała m.in.: malarstwo, rysunek, collage i grafikę komputerową.

Narracja moich dzieł przypomina w pewnym stopniu literacki strumień świadomości w stylu Joyce’a. Na marginesie dodam, że bardzo cenię sobie swoją niezależność i nigdy nie nudzę się w swoim towarzystwie... Moim zdaniem, każde dzieło posiada własną osobowość i można prowadzić z nim dialog zmuszający odbiorcę do wewnętrznego monologu, czyli dyskursu z samym sobą - mówił o sobie kilka lat temu Jerzy Kołaczyński.

Rodzinie Pana Jerzego Kołaczyńskiego składamy wyrazy współczucia.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy