Kolejny pomysł Gminy Starachowice na drenowanie naszych kieszeni! Płatne parkingi

i

Autor: UM Starachowice Kolejny pomysł Gminy Starachowice na drenowanie naszych kieszeni! Płatne parkingi

Starachowice parkingi

Niech Pan sobie zlikwiduje swój lokalny BOLLYWOOD - Burza o parkingi w Starachowicach

2024-06-23 10:42

Tylu słów krytyki, urzędujący już trzecią kadencję w Starachowicach, Prezydent Materek nie usłyszał nawet w trakcie kampanii wyborczej. Burzę wywołał nowy pomysł na dzierżawę ponad 50 miejsc postojowych na osiedlu Żeromskiego. Oburzeni mieszkańcy pojawili się na piątkowej (14.06) sesji Rady Miasta, a wtórowali im radni opozycji.

Płatne parkingi w Starachowicach na osiedlu Żeromskiego!

Ponad 50 miejsc parkingowych na osiedlu Żeromskiego gmina Starachowice planuje wydzierżawić mieszkańcom. Koszt takiej dzierżawy wstępnie szacowany jest na prawie 100 złotych brutto ... to jednak pod warunkiem, że na jedno miejsce zgłosi się jeden oferent. Takie rozwiązanie zdecydowanie krytykuje większość mieszkańców blokowisk z całego osiedla. Ich przedstawiciele pojawili się na piątkowej sesji Rady Miasta.

Argumenty Prezydenta Materka są jasne: Gmina Starachowice szuka pieniędzy m.in. na podwyżki dla nauczycieli czy ... budowę nowych miejsc parkingowych.

Takie zdania padły na sesji Rady Miasta Starachowice:

"Prezydent Materek na nas eksperymentuje! Królikami jesteśmy"

Mieszkańcy osiedla Żeromskiego: Kasa jest jedynym pretekstem do działania ze strony władz, sam prezydent powiedział na spotkaniu z mieszkańcami cyt "Ja potrzebuje pieniędzy bo mam dziurę w budżecie". To jest podobne działanie, jak w przypadku najemców lokali komunalnych, których nastraszono ws. wykupu mieszkań. To jest ohydne i perfidne ze strony prezydenta. Co nam mówi władza? "Płać albo zabieraj auto z miasta, dawaj kasę" . Dziś problem dotyczy osiedla Żeromskiego, wkrótce to będzie całe miasto. Skoro prezydent posuwa się do takiego stopnia, to widać, że nie ma hamulców. I gdzie tutaj jest równe traktowanie mieszkańców miasta. Dlaczego mieszkańcy Żeromskiego maja płacić ponad 1 tys zł rocznie, a mieszkańcy os. Wzgórze 25 zł. rocznie? 

Jak my się czujemy jako mieszkańcy? "Jest nam niezmiernie przykro, że musimy przychodzić na sesję, bo to nie jest żaden atak na władze. My się po prostu bronimy przed złem, przed ZŁĄ WŁADZĄ. Stosunek władzy do nas jest skandaliczny. Władza nam mówi -Dawaj Kasę bo potrzebujemy-. Czujemy się jakby ktoś nam robił świństwo, jakimi pobudkami kieruje się nasza władza, jest nam bardzo ciężko zrozumieć. Chciwość to jest grzech. Dziś Prezydentowi Materkowi należy się nagana, a radnych szczególnie z naszego osiedla prosimy o wsparcie.

NIE JEST PAN KRÓLEM, KTÓRY MA PODLEGŁE POD SOBĄ SWOJE ZIEMIE I ZMUSZA LUDZI DO DANINY ZA KORZYSTANIE Z NIEJ

Radni Materka chowają głowę w PIASEK!

Po głosie mieszkańców na sesji pojawiła się rezolucja, która miał być głosem sprzeciwu wobec planów przeznaczenia do wydzierżawienia ogólnodostępnych miejsc parkingowych w mieście Starachowice. Naturalnie nawet w tak ważnej sprawie radni klubu Marka Materka schowali głowy w piasek i albo wstrzymali się od głosu albo nie głosowali wcale. Dla porządku publikujemy wynik głosowania:

W trakcie głosowania: 

  • 8 radnych poparło rezolucję: Artur Anduła, Piotr Capała, Mirosław Gęborek, Dariusz Grunt, Agnieszka Kuś, Dariusz Lipiec, Dariusz Nowak, Konrad Rączka
  • 11 radnych wstrzymało się od głosu: Tomasz Andrzejewski, Agnieszka Cheda, Marek Kamiński, Mariusz Konarski, Lidia Niewczas, Marcin Nowakowski, Włodzimierz Orkisz, Monika Rutkowska, Marcin Sowula, Michał Walendzik, Dominik Zuba
  • 2 radnych nieobecnych: Jarosław Nowak, Ilona Traczyk. 

Głos starachowickich Radnych:

Radny Dariusz Nowak: CZAS SAMOWOLKI PREZYDENTA TRZEBA SKOŃCZYĆ! My jesteśmy Radą Miejską do podejmowania decyzji. Moim zdaniem to zła propozycja i szkoda, że Pan nie przedstawił jej przed wyborami. Być może wynik wyborczy byłby inny. Ta propozycja tylko pogłębi problem parkowania na osiedlu Żeromskiego. Miejsca postojowe przez wiele godzin będą stały puste. Mojej zgody na to nie ma.

Radny Dariusz Grunt: Zrobił Pan fajną rzecz Panie Prezydencie. Zjednoczył Pan mieszkańców wspólnot mieszkaniowych jednym zarządzeniem. Gratuluję. Pan przez tyle lat nie wybudował żadnego parkingu na osiedlach Majówka czy Żeromskiego. To co powstało to są ludzkie inicjatywy z budżetu obywatelskiego lub innych projektów. To nie są Pana pomysły. Pan już kiedyś złożył oświadczenie "że nie będzie budował parkingów mieszkańcom bloków" i się Pan tego trzyma. Pan ohydnie przywołuje podwyżki dla nauczycieli? Niech Pan zlikwiduje swoje Biuro Prasowe jak Pan potrzebuje pieniędzy. Swój lokalny BOLLYWOOD" . Wie Pan ile pieniędzy poszło na kwiatki, rabatki, sratki dla innych podmiotów niż Gmina Starachowice?

Radny Konrad Rączka: Za granicą wojna, na granicy wojna i teraz na osiedlu będzie wojna. Chciał Pan zamykać SP nr 2, chciał Pan stadion sprzedawać zaniechał Pan tym pomysłom i w tym przypadku proszę o to samo.

Radny Dariusz Lipiec: Jak Pan pyta radnych skąd brać pieniądze to ja odpowiadam: To jest Pana zadanie. Niech Pan pomyśli i wycofa się z tego pomysłu. Codziennie jestem na Żeromskiego nie da się tam zaparkować. Po wdrożeniu tego pomysłu będzie jeszcze gorzej. 

Radna Agnieszka Kuś: Jestem zażenowana tym co usłyszałam od Pana Prezydenta. Cieszę się, że mieszkańcy mają odwagę przychodzić na sesję i wyrażać swoje zdanie bez żadnych obaw.  Za chwilę wydamy ponad 50 tys. złotych na drzewka, które uschły wzdłuż wiaduktu. Pan inwestuje w kwiatki i rabatki w zbędne dla mieszkańców rzeczy, natomiast nie zaspokaja codziennych potrzeb mieszkańców.

Radny Mirosław Gęborek: W grę wchodzą tutaj niepokoje społeczne, różnicowanie ludzi, rozbijanie Wspólnot Mieszkaniowych. I tu nie ma przeliczania na pieniądze. Żadne argumenty Pana Prezydenta do mnie nie przemawiają. Pomysł jest ZŁY, należy z tego zrezygnować.

Radny Piotr Capała : Szuka Pan pieniędzy Panie Prezydencie? Przykłady : wydano 3570 zł na ogrodzenie winniczki, gdzie obumarły winorośla, 16 800 zł dofinansowanie studiów w Collegium Humanum, ponad 50 tys na wspomniane głogi przy wiadukcie, 11 800 zł wydano na Biuletyn Samorządowy promujący Pana Prezydenta Materka, ograniczenie zakresu robót w ramach rewitalizacji Piachów – 900 tysięcy złotych. Na gorąco znalazłem milion złotych tylko w trakcie tej dyskusji.

Co na to Prezydent MATEREK?

"Problem wolnych miejsc parkingowych na terenie miasta jest ważną dla nas kwestią. Podobnie uważają mieszkańcy, którzy zwracali się do nas w tej sprawie. Otrzymywaliśmy wnioski na które reagowaliśmy odmownie. Widząc jednak rosnące koszty budowy nowych miejsc parkingowych podjęliśmy decyzję o możliwości dzierżawy miejsc parkingowych. To rozwiązanie dla chętnych osób, których z pewnością nie zabraknie - argumentuje Prezydent Materek. Jeżeli ktoś chce gminie oferować pieniądze, a sytuacja finansowa jest trudna, nie możemy takim mieszkańcom odmawiać."

Lekceważenie, buta i arogancja? Zachowanie Prezydenta Materka

Ostatnia przed wakacjami sesji Rady Miasta była jednym z najważniejszych spotkań radnych w roku. Oprócz dyskusji na temat parkingów radni wysłuchali głosu mieszkańców. Odbyła się debata nad raportem o stanie gminy i głosowanie nad wotum zaufania dla Prezydenta Miasta. Tymczasem Prezydent Materek wielokrotnie opuszczał salę obrad. Na ten dzień zaplanowany miał ślub oraz uroczystość jubileuszu 50-lecia wspólnego pożycia małżeńskiego, czym skrupulatnie podzielił się w mediach społecznościowych w trakcie sesji.

Pojawia się pytanie: To lekceważenie Rady Miasta, wszystkich radnych niezależnie od przynależności klubowej? Jak mają czuć się mieszkańcy, którzy tylko raz w roku mogą zabrać głos w trakcie obrad i to tylko pod warunkiem zebrania niezbędnych 50 głosów poparcia dla swojej wypowiedzi? Pozostawiamy BEZ KOMENTARZA!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messengerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

QUIZ. Rozpoznasz świętokrzyskie atrakcje turystyczne ze zdjęcia? 8/10 dla najlepszych

Pytanie 1 z 10
W jakiej miejscowości zanjduje się ten zamek?
chęciny
Listen on Spreaker.