Wianki Brody 2024

i

Autor: Bartosz Manicz

WIANKI 2024

Noc Świętojańska 2024 w Brodach. Wianki, ognisko i wspólna zabawa

Puszczanie wianków, ognisko i wspólna potańcówka. Tak bawili się podczas Nocy Świętojańskiej mieszkańcy Gminy Brody (Świętokrzyskie). Organizatorem wydarzenia było Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach. Zobaczcie zdjęcia!

Noc Świętojańska 2024 w Gminie Brody

Gminne Wianki 2024 w Brodach odbyły się nad Przystanią Wodną przy ulicy Starachowickiej. Wśród atrakcji nie zabrakło szukania kwiatu paproci, puszczania wianków i wspólnego ogniska. Noc Świętojańska zakończyła się wspólną potańcówką. Noc Świętojańska odbyła się pod patronatem Wójta Gminy, Ernesta Kumka.

Zdjęcia. Wianki 2024 Gmina Brody

Noc Świętojańska

Noc Świętojańska, zwaną także Nocą Kupały to święto wody i ognia, słońca i księżyca, urodzaju, płodności i miłości. Nasi przodkowie wierzyli, że tej nocy dzieją się cuda, a jednym z najważniejszych obrzędów było wiązanie się młodych w pary, bez wcześniejszych swatów tradycyjnie organizowanych przez starszyznę.

Wianki 2024

Współcześnie obchodzenie Nocy Kupały czy Nocy Świętojańskiej to połączenie elementów z tradycyjnych obrzędów ze współczesnymi festiwalami letnimi, gdzie ludzie gromadzą się, aby tańczyć, śpiewać, przygotowywać wianki i po prostu dobrze się bawić. To ważne święto kulturowe, które łączy w sobie zarówno chrześcijańskie, jak i pogańskie elementy i jest okazją do świętowania lata i letniego przesilenia.

źródło: www. Takie Kwiatki

Wideo. Noc Świętojańska Brody 2024

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy