las

i

Autor: facebok.com/ Regionalana Dyrekcja Lasow Państwowych w Radomiu "Oczy Ziemi" Nadleśnictwo Suchedniów

"Oczy Ziemi" cudowne miejsce na wyciągnięcie ręki. To nieopodal Starachowic. Znacie?

2021-01-05 14:30

"Oczy Ziemi" to wciąż mało znane na turystycznej mapie regionu świętokrzyskiego, miejsce. Można powiedzieć, że to w zasadzie nowa turystyczna perełka, dotąd znana jedynie miejscowym, i to tylko jako dawny kamieniołom Gębury. "Oczy Ziemi" można zobaczyć w Nadleśnictwie Suchedniów.

Obiekt nosi nazwę "Oczy Ziemi" od charakterystycznych otworów w ścianie nieczynnego kamieniołomu. Zwraca uwagę oczko wodne wypełniające dno kamieniołomu - czytamy na fanpage Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

las

i

Autor: facebok.com/ Regionalana Dyrekcja Lasow Państwowych w Radomiu

Jak dotrzeć do tego uroczyska? Najprościej od ulicy Langiewicza w Suchedniowie, skręcając w ulicę Szeroką i zostawiając auto przy wejściu do lasu. Po ok 3 km wędrówki szeroką i malowniczą drogą leśną dojdziemy na miejsce - informują leśnicy.

las

i

Autor: facebok.com/ Regionalana Dyrekcja Lasow Państwowych w Radomiu

Inne warianty to dotarcie zielonym szlakiem turystycznym ze Skarżyska na Wykus. Od stacji Suchedniów Północny to jakieś 2,5 km wędrówki, a od Mostek ok 4 km. Od przebiegu szlaku trzeba do Oczu Ziemi odbić 300 metrów. O miejscu skrętu informuje tabliczka kierunkowa.

las

i

Autor: facebok.com/ Regionalana Dyrekcja Lasow Państwowych w Radomiu

Dzięki promocji oraz wyposażeniu miejsca w infrastrukturę turystyczną przez Nadleśnictwo Suchedniów, Lasy Państwowe obiekt przyciąga teraz wielu turystów. I trzeba przyznać, że warto tu się wybrać.

Wymiana choinek plastikowych na żywe