On to znowu zrobił! Jarosław Olech Mistrzem Świata w Trójboju Siłowym

Autor: UM Starachowice On to znowu zrobił! Jarosław Olech Mistrzem Świata w Trójboju Siłowym

Jarosław Olech Mistrzostwa Świata

2023-11-14 19:31

27 lat temu w fińskim Vaasa Jarosław Olech wywalczył brązowy medal juniorskich mistrzostw globu. Rok później w Pradze wywalczył swój pierwszy medal w kategorii seniorów. W 1997 roku Olech był już najlepszy na świecie. Ubiegłoroczny medal z Danii był 25. medalem seniorskich Mistrzostw Świata. Jarosław Olech na swoim koncie 18 złotych medali, 6 srebrnych krążków i 2 medale brązowe.

Jarosław Olech znowu Mistrzem Świata!

Starachowicki trójboista siłowy dziś wieczorem walczył o tytuł Mistrza Świata na Litwie. Nasz hegemon był głównym faworytem rywalizacji sportowej w kategorii do 74 kg. I znowu nie zawiódł. Po raz 18 stanął na najwyższym stopniu podium i w wieku 49 lat został ponownie Mistrzem Świata!

Autor: facebook.com/Wiking Starachowice On to znowu zrobił! Jarosław Olech Mistrzem Świata w Trójboju Siłowym

Starachowiczanin to prawdziwy hegemon w tej dyscyplinie sportu. Na podium Mistrzostw Świata staje od 2002 roku, gdy w słowackim Trenczynie zdobył pierwsze złoto. Przez 17 lat był niepokonany w swojej konkurencji.

Tym razem Olech pokazał moc! W przysiadzie ze sztangą, wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu uzyskał rekordowe 862,5 kg. Drugiego w tej konkurencji Kolumbijczyka Alexa Ochoa pokonał o 35 kg, z trzecim brązowym medalistom Japończykiem Go Suzukim wygrał aż o 65 kg.Pozostali uczestnicy konkursu finałowego mieli już ponad 100 kg straty do naszego Mistrza.

Rok temu Jarosław Olech w wieku 48 lat w duńskim Viborgu wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej do 74 kg. A niesamowita seria naszego hegemona rozpoczęła się w w 2002 roku w Trenczynie na Słowacji, gdzie wdrapał się na najwyższy stopień podium zdobywając złoty medal w kategorii seniorów. I tak przez 17 lat zawodnik reprezentujący obecnie barwy starachowickiego Wikinga był najlepszy. Złota dominacja Jarosława Olecha była potwierdzana podczas zawodów na różnych kontynentach. Olech wygrywał przecież zarówno w Miami, Orlando czy Aurorze (Stany Zjednoczone), Kapsztadzie (RPA), New Delhi (Indie), a nawet Aguadillii (Portoryko).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz [email protected] lub prześlij wiadomość Messangerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

QUIZ Star Starachowice. Jak dobrze znasz ten Klub sportowy?

W którym roku powstał Klub Star Starachowice?