grzyby

i

Autor: facebook.com/ Samotny Wilk

grzyby 2024

Pełen kosz grzybów. Takie "łowy" w starachowickich lasach

2024-06-15 9:30

Popadało ... i się zaczęło. Grzybiarze zacierają ręce, w świętokrzyskich lasach pojawiły się borowiki, podgrzybki i pieprzniki. "Jest ich dość sporo, ale to jeszcze nie wysyp" mówi Darek, grzybiarz ze Starachowic. Zwany przez nas "Królem lasów" grzybiarz pochwalił się pełnym koszem, który udało mu się zebrać w starachowickich lasach.

2024. Grzyby ze świętokrzyskich lasów 

Pełen kosz grzybów udało się nazbierać dobrze Wam znanemu Darkowi, nazywanemu przez nas "Królem starachowickich lasów". W ostatnim czasie sporo padało i jest dość wysoka temperatura ...a więc długo nie trzeba było czekać, aż grzyby się pokażą .

Zdjęcia z grzybobrania (12.06) Samotny Wilk

W ostatnim czasie sporo padało i jest dość wysoka temperatura, nie trzeba było czekać aż grzyby się pokażą - mówi grzybiarz Darek. Jest ich jeszcze niedużo, pojawiły się tylko w kilku miejscach ale można już trafić po kilka sztuk w jednym miejscu. Pojawia się coraz więcej gatunków: można spotkać borowiki szlachetne co mnie bardzo cieszy, borowiki usiatkowane, pieprzniki (czyli popularne kurki), kozaki białe i czerwone, podgrzybki czy muchomory czerwieniejące - opowiada Darek. Sporo też jest krasnoborowików ceglastoporych. Najwięcej grzybów trafia się we mchach ... ale też już powoli wychodzą na zwykłej ściółce. Ten rok jest dość dziwny ...wszystko jest o miesiąc wcześniej, trudno jest przewidzieć co będzie dalej i czy będzie ich coraz więcej ? Czy dopiero taki prawdziwy wysyp zacznie się jak co roku w okolicach 10 lipca ? Czas pokaże - dodaje nasz rozmówca.

Gdzie na grzyby w Świętokrzyskiem?

Na fanpage "Świętokrzyscy grzybiarze" możemy przeczytać, że  grzyby pojawiły się w okolicach Starachowic, Końskich i Kielc.

Udanych "łowów" Wam życzymy.

QUIZ. Rozpoznasz świętokrzyskie atrakcje turystyczne ze zdjęcia? 8/10 dla najlepszych

Pytanie 1 z 10
W jakiej miejscowości zanjduje się ten zamek?
chęciny

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy