Pieszy potrącony na alei Armii Krajowej w Starachowicach

2020-07-31 13:25 DB
przejście dla pieszych
Autor: pixabay.com

W piątkowe przedpołudnie na przejściu dla pieszych, na alei Armii Krajowej w Starachowicach, w pobliżu Galerii Skałka doszło do potrącenia pieszego. 21-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala w Skarżysku-Kamiennej.

Do zdarzenia doszło po godzinie 11. Jak informuje Paweł Kusiak, oficer prasowy KPP w Starachowicach kierujący Fordem 56-latek potrącił 21-letniego mężczyznę na przejściu dla pieszych. Po badaniu alkomatem okazało się, że obaj mężczyźni byli trzeźwi. Pieszy został zabrany do szpitala w Skarżysku-Kamiennej. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Przyczyny wypadku będzie wyjaśniać policja.

Pamiętajmy: będąc przed przejściem dla pieszych, należy upewnić się, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie. Zadbajmy więc razem o bezpieczeństwo - apeluje policja.

Wczoraj też doszło do wypadków z udziałem pieszych na pasach w powiatach ostrowieckim i skarżyskim. W Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. 11-Listopada  71-latek kierując osobową Toyotą Corollą, na prostym odcinku drogi, w wyniku niezachowania należytej ostrożności, najechał na lewą stopę przechodzącego przez przejście dla pieszych 33-latka. W wyniku zdarzenia pieszy przewieziony został do szpitala. W Skarżysku-Kamiennej na ul. Legionów, 76-latka kierująca Audi na przejściu dla pieszych, potrąciła przechodzącego przez jezdnię 60-letniego pieszego. Mężczyzna z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.

Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych i uciekł z miejsca wypadku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.