Pogoda na Wielkanoc i początek kwietnia dla Świętokrzyskiego. Jakie są prognozy?

i

Autor: Pixabay

Święta

Pogoda na Wielkanoc i początek kwietnia dla Świętokrzyskiego. Jakie są prognozy?

2023-03-31 14:17

Przed Wielkanocą oraz w same święta pogoda niestety nie będzie rozpieszczała mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Jakie są prognozy dla naszego regionu?

Pogorszenie pogody ma nastąpić już w ostatni, przedświąteczny weekend (1-2 kwietnia). Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że najbardziej intensywnie padać będzie na północnym zachodzie, gdzie spadnie do 15-18 milimetrów deszczu, natomiast przez całą dobę najwięcej deszczu spadnie na południowym wschodzie, a więc także w rejonie województwa świętokrzyskiego. W sobotę w ciągu dnia temperatura powietrza może wynieść 11, zaś w niedzielę 7 stopni Celsjusza.

Pogoda na Wielkanoc dla Świętokrzyskiego

Nieco więcej słońca ma pojawić się w regionie w poniedziałek i wtorek, ale temperatura w ciągu dnia spadnie do 4 stopni, nocą będzie mroźno, nawet do -5 stopni. W środę i czwartek wzrośnie do 5-7 stopni, ale pojawi się większe zachmurzenie (nocą mróz -1 stopień).

Im bliżej świąt, tym więcej będzie opadów deszczu. Przewidywane są w czwartek, w piątek ma nastąpić przejaśnienie. Opadów można spodziewać się w Wielką Sobotę i Wielką Niedzielę. Temperatura w ciągu dnia będzie oscylowała w granicach 10-11 stopni, natomiast nocą od 0 do plus dwóch stopni.

Kiedy nastąpi poprawa? Według prognoz, być może już w Wielkanocny Poniedziałek 10 kwietnia. W Świętokrzyskiem ma być wtedy większe przejaśnienie i dzienna temperatura 16 stopni.

Zobacz koniecznie:

Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku
Źródło: Pogoda na Wielkanoc i początek kwietnia dla Świętokrzyskiego. Jakie są prognozy?