Starachowice

i

Autor: facebook.com/swietokrzyskie.pro Starachowice

QUIZ

Quiz. Co to za świętokrzyskie miasto? 20 punktów dla expertów

2024-07-15 7:35

Województwo świętokrzyskie to jeden z piękniejszych obszarów Polski. Znajduje się tu jeden z najstarszych łańcuchów górskich w Europie, mowa oczywiście o Górach Świętokrzyskich. Region ten to nie tylko góry, to zachwycająca przyroda oraz urokliwe miasta i miasteczka. Czy jesteście w stanie odgadnąć miasta regionu świętokrzyskiego po naszych opisach? Uwaga, to quiz dla prawdziwych fanów województwa. 16/20 to extra wynik!

Quiz o województwie świętokrzyskim. Jak dobrze znasz te miejscowości?

Województwo świętokrzyskie – znajduje się  w południowej części centralnej Polski. Obejmuje obszar 11 710,50 km² i zamieszkuje je około 1,2 mln osób. Pod względem wielkości należy do najmniejszych województw w kraju i zajmuje 15. miejsce tuż przed województwem opolskim.

Województwo składa się z 13 powiatów i jednego miasta na prawach powiatu Kielce. W powiatach znajdują się 102 gminy, w tym 5 gmin miejskich, 45 gmin miejsko-wiejskich oraz 52 gmin wiejskich.

Na terenie województwa ŚWIĘTOKRZYSKIEGO znajduje się 50 miast.

Rozpoznaj miasto województwa świętokrzyskiego po opisie!

Czy dasz radę odgadnąć po opisie, o jakie miasto z regionu świętokrzyskiego chodzi? Niektóre pytania będą proste, przy innych warto się na chwilę zatrzymać i bardzo dobrze pomyśleć. Przygotowaliśmy 20 pytań oraz 3 potencjalne odpowiedzi, które mogą pasować. Tylko jedna będzie poprawna. Czy dasz radę zdobyć maksymalną liczbę punktów?

Quiz. Rozpoznaj miasto województwa świętokrzyskiego po opisie

Pytanie 1 z 20
To świętokrzyskie miasteczko jest najmniejsze w Polsce

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Listen on Spreaker.