Para

i

Autor: UM Starachowice/Leszek Kowalski

KAMIENNE GODY STARACHOWICE

Razem już 70 lat! Piękny staż Państwa Karykowskich ze Starachowic

2024-07-16 8:26

Państwo Jadwiga i Edmund Karykowscy ze Starachowic mają za sobą już 70 lat wspólnego życia małżeńskiego. Para twierdzi, że przepis na tak udane małżeństwo jest jeden: wspólne trzymanie się za ręce.

Kamienne Gody małżeństwa ze Starachowic

70 lat wspólnego życia małżeńskiego mają za sobą Państwo Jadwiga i Edmund Karykowscy ze Starachowic. Jubilaci mówią, że najważniejsze w każdym związku jest wspólne trzymanie się za ręce.

Jadwiga i Edmund

Państwo Karykowscy to rodowici Starachowiczanie, którzy mieszkają na ulicy Nad Kamienną, tuż obok rzeki Kamiennej. „Kamienne gody” mają dla nich szczególne symboliczne znaczenie. Kamień to symbol trwałości i wytrwałości.

Razem 70 lat. Zdjęcia

Kamienne Gody w Starachowicach

Takich gości w Sali Ślubów starachowickiego Urzędu Stanu Cywilnego jeszcze nie przyjmowałem. Dostojni jubilaci sami przyznali, że najważniejsze w każdym związku jest wspólne trzymanie się za ręce, a wtedy można przeżyć nawet i 70 lat razem. Podobno najłatwiejsze jest pierwsze 30 lat małżeństwa. Później trzeba się już bardziej starać – mówi Prezydent Marek Materek.

Prezydent Materek odwiedził jubilatów również w ich domu rodzinnym. Spotkanie było okazją do przekazania podziękowań dla wszystkich Starachowiczan, którzy za pośrednictwem mediów społecznościowych złożyli życzenia jubilatom.

QUIZ. Rozpoznasz świętokrzyskie atrakcje turystyczne ze zdjęcia? 8/10 dla najlepszych

Pytanie 1 z 10
W jakiej miejscowości zanjduje się ten zamek?
chęciny

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy