Sala Olimpia dla starachowickich stowarzyszeń

i

Autor: Tomasz Ciok

Sala Olimpia UM dla starachowickich stowarzyszeń otwarta 24 godziny na dobę

2020-02-28 10:11

Taką obietnicę złożył podczas dzisiejszej sesji RM prezydent miasta Marek Materek. Starachowicki magistrat na co dzień współpracuje z ponad 60 stowarzyszeniami, klubami i organizacjami pozarządowymi.

Od lat wiadomo, że stowarzyszenia te mają problemy lokalowe. Aby zorganizować wspólne spotkanie, wigilię czy andrzejki muszą wynajmować pomieszczenia od prywatnych osób. Teraz ma to się zmienić.

"Chcę aby sala Olimpia była dostępna dla stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających w Starachowicach, 24 godziny na dobę- powiedział prezydent miasta Marek Materek.
Znajdzie się tu miejsce dla każdego, mamy tu zaplecze kuchenne,  wszystkie imprezy organizowane przez stowarzyszenia mogłyby być organizowane u nas. Myślimy też aby wolne pomieszczenia w magistracie udostępnić stowarzyszeniom i organizacjom. W tej chwili działa u nas Polski Czerwony Krzyż, przygotowujemy też pomieszczenie dla Towarzystwa Przyjaciół Starachowic i kombatantów. Te pomieszczenia, stowarzyszenia mogłyby wspólnie dzielić np. ze Starachowickim Stowarzyszeniem Amazonek"- dodał prezydent.

Docelowo ma powstać specjalny system internetowy, dzięki któremu stowarzyszenia i organizacje będą mogły dokonać rezerwacji sali. Do ich dyspozycji było by też zaplecze kuchenne i sala konferencyjna.

Co na to przedstawiciele Stowarzyszeń?

"Dla nas Sala Olimpia jest zdecydowanie za duża, powiedziała nam Lucyna Młynek szefowa Starachowickich Amazonek. W naszym stowarzyszeniu z roku na rok jest nas coraz mniej, nie potrzebujemy tak dużej sali. Nie podoba nam się też pomysł dzielenia pomieszczeń z innymi stowarzyszeniami. Amazonki spotykają się praktycznie każdego dnia, poruszamy intymne tematy, spotykamy się z lekarzami i psychologiem- jak w takiej sytuacji mamy dzielić pomieszczenie np. z TPS?"- pyta Lucyna Młynek.

Jak będzie w przyszłości, czy stowarzyszenia skorzystają z propozycji prezydenta? Tej sprawie będziemy się przyglądać.