Śnieżyca w Świętokrzyskiem. Były wypadki i kolizje

i

Autor: OSP Stara Słupia/OSP Bodzentyn Śnieżyca w Świętokrzyskiem. Były wypadki i kolizje

Zdjęcia

Śnieżyca w Świętokrzyskiem. Były wypadki i kolizje

2023-12-02 18:40

Zgodnie z prognozą pogody, w województwie świętokrzyskim pojawiły się opady śniegu. O poranku zaczęło prószyć w centralnej i południowej części regionu, następnie sypało już praktycznie w całym regionie. Niestety w Świętokrzyskiem doszło dzisiaj (2 grudnia) do kilku groźnych zdarzeń na drogach.

Atak zimy w Świętokrzyskiem. Doszło do wypadków i kolizji

Do pierwszego wypadku doszło przed godz. 8:00 w miejscowości Stara Słupia, gdzie na drodze wojewódzkiej nr 751 zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba została zabrana do szpitala.

Wczesnym popołudniem koło Bodzentyna doszło do dachowania samochodu osobowego, którym podróżowały trzy osoby, w tym dwoje dzieci. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala na obserwację.

W Gorzkowie w powiecie staszowskim około południa, samochód osobowy zderzył się z piaskarką. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy. Nie było osób poszkodowanych.

Do niebezpiecznej kolizji doszło też na drodze krajowej nr 9 w Rudniku w gminie Brody. Około godziny 17:00, 29-latka kierująca Fordem na drodze krajowej nr 9 w Rudniku, zjechała na drugi pas jezdni i zderzyła się z Audi kierowanym przez 25-latka. Nikomu na szczęście nic poważnego się nie stało.

Zima znów zaatakowała w Świętokrzyskiem

Meteorologiczna zima rozpoczęła się z przytupem. Sobotni poranek przywitał nas opadami śniegu. W takich warunkach znów może dojść do paraliżu na świętokrzyskich drogach oraz przerw w dostawach prądu. Pod ciężarem śniegu może dochodzić do łamania się gałęzi, które mogą tarasować drogi i chodniki, uszkadzać samochody oraz zrywać linie energetyczne. Spadnie około 15 cm białego puchu, a w rejonie Gór Świętokrzyskich może przybyć nawet 20 cm śniegu. Zachowajcie ostrożność na drogach.

Akcja zima w Starachowicach. Gdzie dzwonić kiedy drogi zasypie śnieg?

Akcja Zima Starachowice. Ważne numery telefonów

i

Autor: starachowice.eu Akcja Zima Starachowice. Ważne numery telefonów

Zima to trudny okres dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a także szczególny sprawdzian dla sprawności naszych samochodów. Stosuj się do ograniczeń prędkości. Zbliżając się do skrzyżowań czy zakrętów hamuj z wyczuciem i odpowiednio wcześniej, niż robiłeś to w okresie letnim. Pamiętaj o zmianie opon na zimowe, musisz jednak wiedzieć, że nawet najlepsze opony zimowe nie zapewnią przyczepności w zimie na poziomie, do jakiego przyzwyczaiłeś się latem - apeluje policja.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy