Seniorzy przerażeni nowym rozkładem jazdy w Starachowicach

i

Autor: Dawid Bąk Seniorzy przerażeni nowym rozkładem jazdy w Starachowicach

Starachowicki paradoks! Godziny dla seniorów bez komunikacji miejskiej [WIDEO]

2020-11-13 13:34

Oburzenie, wściekłość, poirytowanie - to reakcje starachowickich seniorów na zmiany w kursowaniu starachowickiej komunikacji miejskiej. Przypomnijmy spółka od 11 listopada wprowadziła szereg ograniczeń dotyczących kursowania miejskich autobusów. Miejski przewoźnik zawiesił kursy między 8:00 a 13:00, 16:00 a 21:00, w soboty autobusy jeżdżą tylko do 13:00, a w niedzielę i święta komunikacji nie ma w ogóle. Bareja wiecznie żywy.

ZEC Komunikacja Miejska zawieszenie wielu kursów tłumaczy troską o bezpieczeństwo pasażerów w czasie pandemii. Prezydent Marek Materek mówi o drastycznym spadku pasażerów i względach ekonomicznych. Jak ważna jest komunikacja w mieście, nie trzeba przekonywać. Zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 4 ustawy o samorządzie gminnym sprawy lokalnego transportu zbiorowego należą do zadań własnych gminy. Co myślą o ograniczeniach w komunikacji seniorzy? Odpowiedzi powinny dać do myślenia władzom miasta, bo nie każdy ma własnego Mercedesa.

Starachowiczanie o ograniczeniach w komunikacji miejskiej

To nie pierwszy "cudowny" pomysł Prezesa spółki ZEC/Komunikacja miejska, który prawdopodobnie zaakceptował prezydent Starachowic Marek Materek. Prezes w marcu br. doszedł do wniosku, że nie będzie się wysilał z układaniem nowego rozkładu jazdy, a napisze do starachowickich przedsiębiorców apel żeby dostosowali godziny pracy do kursów "swoich" autobusów. Sprawę komentowały ogólnopolskie media.

Smutny jest widok seniorów, którzy nie wiedząc o zmianach czekają na autobus, który nie przyjedzie. Przygotowując ten materiał uświadomiliśmy o przerwach w kursowaniu co najmniej kilka osób w podeszłym wieku. Przyglądając się funkcjonowaniu starachowickiej komunikacji zbiorowej na myśl przychodzi klasyka polskiego kina.