kryptowaluty

i

Autor: unsplash.com

Starachowiczanka oszukana na kryptowalutach. Straciła prawie 200 tysięcy

2022-09-27 11:19

Zaczęło się od kliknięcia w baner reklamowy – mieszkanka Starachowic skuszona ofertą szybkiego zarobku podała swój numer telefonu w formularzu kontaktowym. Wówczas nie przypuszczała, że właśnie wpadła w sidła oszustów obiecujących zyski z inwestowania w kryptowaluty i że będzie ją to kosztowało utratę prawie 200 tysięcy złotych.

Całe oszustwo ma swój początek już w 2019 roku. Wtedy to starachowiczanka prawdopodobnie przeglądając jedną ze stron internetowych trafiła na reklamę firmy, z której wynikało, że inwestując w akcje/kryptowaluty można zarabiać kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Skuszona ofertą kliknęła w ikonę, a następnie wpisała swój numer telefonu w formularzu kontaktowym. 

Do 67-latki zadzwonił mężczyzna, który nakłonił ją do wpłacenia 30 tysięcy złotych. Po jakimś czasie kiedy kobieta zaczęła dopytywać co z zyskami i jej kapitałem, oszust stwierdził, że niestety pieniądze przepadły ponieważ zostały zainwestowane w niedochodowe kryptowauty. W tym momencie 67-latka wycofała się z dalszego inwestowania tracąc 30 tysięcy złotych. Niestety ta historia ma ciąg dalszy - mówił nam dziś oficer prasowy KPP Starachowice Paweł Kusiak.

W tym roku na przełomie sierpnia i września do starachowiczanki zadzwoniła kobieta informując, że przez te trzy lata jej kapitał pracował i oprócz zainwestowanych 30 tysięcy zarobiła dodatkowo 20 tysięcy dolarów! Oszuści namówili 67-latkę do zainstalowania specjalnej aplikacji, która miała ułatwić kontakt z fałszywymi brokerami. Kobieta niestety tak zrobiła nie przeczuwając podstępu. Oszuści uzyskali dostęp do jej rachunku bankowego zaciągając pożyczki w kilku bankach. Ostatecznie mieszkanka naszego miasta straciła prawie 200 tysięcy złotych - mówi Paweł Kusiak oficer prasowy KPP Starachowice.

Ostrzegamy przede wszystkim przed zagranicznymi firmami oferującymi handel kryptowalutami. Działalność maklerska, brokerska w tym zakresie powinna zbyć zarejestrowana w Polsce w ewidencji działalności gospodarczej i poprzedzona uzyskaniem zezwolenia od Komisji Nadzoru Finansowego.

Działaj rozsądnie. Nie ulegaj złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku oferowanym przez przestępców!!! W trosce o bezpieczeństwo Państwa środków oraz danych ostrzegamy przed próbami oszustw związanych z inwestowaniem na rynkach kryptowalut i Forex za pośrednictwem fałszywych serwisów internetowych.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Sprawdź, czy jesteś mistrzem ortografii. Mega trudny quiz ortograficzny!

Pytanie 1 z 10
Która wersja jest poprawna?
12-LETNI nożownik zaatakował nastolatków