Świętokrzyskie: Policyjny pies wytropił amatora napoju chmielowego

i

Autor: Świętokrzyska Policja Świętokrzyskie: Policyjny pies wytropił amatora napoju chmielowego

Świętokrzyskie: Policyjny pies wytropił amatora napoju chmielowego

2022-06-06 9:16

Mundurowi z Pińczowa zatrzymali w miniony czwartek 35-letniego mieszkańca gminy Złota. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie do sklepu, skąd skradziono kilkanaście butelek piwa. W zatrzymaniu podejrzanego kluczową rolę odegrał policyjny pies tropiący. Za ten czyn 35-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Właścicielka sklepu, z małej miejscowości w gminie Złota, w czwartkowe popołudnie poinformowała policjantów o włamaniu. Włamywacz wybił jedną kwaterę drzwi wejściowych i sięgnął przez nią po skrzynkę z kilkunastoma piwami, które zabrał.

Pokrzywdzona miała pewne podejrzenia, co do osoby, która mogłaby dokonać tego czynu, a policjanci do jego poszukiwań wykorzystali psa tropiącego. Czworonożny funkcjonariusz od razu wskazał drogę przemieszczania się przestępcy i doprowadził do domu jednego z mieszkańców wsi. Ten miał w tym czasie gościa, który zorganizował tam imprezę alkoholową i z tej okazji przyniósł piwa. Jak się później okazało nie ukrywał przed gospodarzem skąd je wziął i wszystko mu opowiedział - mówi asp. sztab. Damian Stefaniec.

Policjanci zatrzymali 35–letniego „organizatora imprezy”. Zanim został przesłuchany musiał wytrzeźwieć, ponieważ w organizmie miał 2,7 promila alkoholu.

Kiedy doszedł do siebie, przyznał się do zarzucanego mu czynu. Z całego zajścia pamiętał jedynie jak kopał w drzwi i psa tropiącego, który doprowadził do niego policjantów. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności - dodaje Damian Stefaniec.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

QUIZ o etyce i moralności. Czy jesteś dobrym człowiekiem?

Pytanie 1 z 10
Często pomagasz potrzebującym?
Surowe mandaty dla kierowców za niebezpieczne zdarzenia.