W sobotę na drogach regionu zatrzymano 24 pijanych kierowców! W tym kobietę ze Starachowic

2020-06-29 10:36 AJ
Policja
Autor: KPP Przeworsk

W minioną sobotę policjanci na terenie województwa zatrzymali łącznie 24 pijanych kierowców. Jedną z nich była 32 –letnia mieszkanka Starachowic, która podejrzewana jest o to, że mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, kierowała osobową mazdą i po tym jak spowodowała kolizję drogową odjechała z miejsca zdarzenia. Teraz grozi jej do 2 lat więzienia, wysoka kara grzywny oraz minimum 3 - letni zakaz kierowania pojazdami.

W sobotę tuż przed 13:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach otrzymał zgłoszenia, z którego wynikało, iż kobieta cofająca swoim autem uderzyła w zaparkowany pojazd i odjechała z miejsca zdarzenia. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, a po chwili rozpoczęli oni poszukiwania jak się okazało osobowej mazdy. Krótko później mundurowi dotarli do domu użytkowniczki japońskiego auta. Wtedy wyszło na jaw, że 32 –letnia mieszkanka Starachowic była nietrzeźwa. Badanie wykazało w jej organizmie ponad 2 promile. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu - informuje Damian Janus rzecznik świętokrzyskiej policji.

Nie była to jedyne tego typu zdarzenie. Tylko w sobotę na terenie całego województwa policjanci zatrzymali łącznie 24 nietrzeźwy kierujących, których skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do tragedii. Przypominamy: Za jazdę po pijanemu grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności, wysoką karę grzywny oraz minimum 3 letni zakaz kierowania pojazdami.

Awionetka spadła na Bemowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.