Wąchock okiem burmistrza Jarosława Sameli. Cudowne zdjęcia

i

Autor: Jarosław Samela Wąchock okiem burmistrza Jarosława Sameli. Cudowne zdjęcia

Wąchock okiem burmistrza

Wąchock okiem Jarosława Sameli. Cudowne zdjęcia

2024-05-13 21:00

Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1179 roku, wtedy to biskup krakowski Gedko ufundował klasztor cystersów. W 1454 król Kazimierz Jagiellończyk nadał miejscowości prawo miejskie magdeburskie. Dziś jednak nie o historii, urokliwą miejscowość proponujemy podziwiać z perspektywy byłego Burmistrza Jarosława Sameli.

Wąchock okiem byłego Burmistrza Jarosława Sameli

Według danych z 1 stycznia 2018 Wąchock liczył 2795 mieszkańców. Jarosław Samela był burmistrzem Wąchocka od grudnia 2006 roku, urząd sprawował cztery kadencje do 2024 roku. W swojej prywatnej kolekcji zdjęć Burmistrz tej urokliwej miejscowości posiada kilkaset fantastycznych zdjęć. Za zgodą włodarza gminy publikujemy serię fotografii Wąchocka i najbliższych okolic miasteczka.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messangerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

QUIZ: Magiczny powiat starachowicki. Rozpoznasz te miejsca?

Pytanie 1 z 11
Te skały znajdują się na terenie powiatu starachowickiego. W jakiej gminie?
Powiat Starachowice