Gigantyczne filiżanki-ławki, fontanna imbryczek oraz elementy nawiązujące do przedwojennego serwisu kawowego

i

Autor: Agnieszka Jędrasik Gigantyczne filiżanki-ławki, fontanna imbryczek oraz elementy nawiązujące do przedwojennego serwisu kawowego

Otwarcie porcelanowego Rynku w Ćmielowie

Wielki dzień dla mieszkańców Ćmielowa. Otwarcie bajkowego, porcelanowego rynku

2023-09-23 11:28

Ćmielów to niewielkie miasteczko w powiecie ostrowieckim. Z ostatniego spisu ludności wynika, że miejscowość zamieszkuje niespełna 3 tys. mieszkańców. Od lat wiadomo, że Ćmielów porcelaną stoi, teraz do kompletu z ćmielowską fabryką porcelany, ćmielowski rynek stał się sławny w całym kraju. Gigantyczne filiżanki-ławki, fontanna imbryczek oraz elementy nawiązujące do serwisu kawowego to elementy, które od kilku dni zdobią ćmielowski rynek.

Porcelanowy Rynek w Ćmielowie

Do Ćmielowa ze Starachowic dojedziemy w niespełna 40 minut. Postanowiliśmy sami sprawdzić jakie wrażenie robią te "porcelanowe cuda" o których rozpisują się media w całej Polsce. Rzeczywiście mały ćmielowski ryneczek może się podobać, chociaż remont centralnie usadowionego budynku ośrodka kultury wciąż trwa. Obejście wszystkich elementów zajmuje kilka minut, a w promieniach zachodzącego słońca prezentują się bardzo dobrze.

Rynek w Ćmielowie uroczyste otwarcie

Uroczyste otwarcie inwestycji zaplanowano na dziś (23.09) na godzinę 16.00. – Bądźmy tego dnia razem. Pokażmy, że Ćmielów, to dobry adres – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. W programie, oprócz części oficjalnej zaplanowano koncert zespołu Il Canto, potańcówkę na ćmielowskim Rynku i słodki poczęstunek. 

Rynek w Ćmielowie co zobaczymy?

Fontanna w rynku ma przypominać... serwis do kawy. Zamontowanych zostało ponad 20 ławeczek w kształcie filiżanek. Jest też jedna cukiernica oraz filiżanka, do której spływa woda z imbryczka. Dodatkowo na ćmielowskim rynku znajdziemy też mini-tężnie. Filiżanki, które zdobią ćmielowski rynek, zostały wykonane zgodnie ze wzorem, który powstał jeszcze przed II wojną światową, na zlecenie prezydenta Rzeczpospolitej Ignacego Mościckiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messangerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy