Wyjątkowe narodziny w starachowickim szpitalu. Powitajmy na świecie Franciszka

i

Autor: Starachowicki Szpital Wyjątkowe narodziny w starachowickim szpitalu. Powitajmy na świecie Franciszka

Starachowicki Szpital 29.02.2024

Wyjątkowe narodziny w starachowickim szpitalu. Powitajmy na świecie Franciszka

2024-03-02 7:43

Do takiego porodu może dojść tylko raz na cztery lata. Dokładnie 29 lutego w roku przestępnym 2024 na świat w starachowickim szpitalu przyszedł FRANCISZEK! Mały Franek urodził się poprzez cesarskie cięcie, ważył 3,590 kg, mierzył 54 cm. Mama Anna nie zdecydowała się na zdjęcia, ale dzięki uprzejmości szpitala mamy króciutką rozmowę

Wyjątkowy poród w starachowickim szpitalu!

Takie porody nie zdarzają się codziennie. W końcu rok 2024 to rok przestępny co oznacza, że mały Franek urodziny będzie obchodził raz na cztery lata. Tylko pozazdrościć wiecznej młodości. Według Narodowego Spisu Powszechnego z 2021 r. w całej Polsce mieszka około 25 tys. osób urodzonych 29 lutego. Polskie prawo wskazuje, że jeżeli w danym roku nie ma 29 lutego, wszystkie związane z nim terminy przypadają dzień wcześniej, więc osoby, które urodziły się 29 lutego, o rok starsze stają się 28 lutego.

Jesteśmy dumni razem z mężem i z dwiema córkami, które na niego czekają w domu. Pochodzimy z powiatu ostrowieckiego, a starachowicki szpital ma teraz taką renomę dlatego postanowiliśmy, że poród odbędzie się właśnie w Starachowicach. Gdyby Franuś po porodzie więcej spał, to byłoby wszystko w porządku - powiedziała nam z uśmiechem mama Pani Ania - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, a ja powolutku dochodzę do siebie.

Urodzeni 29 lutego uchodzą za wybrańców losu

Rok Przestępny 2024

Rok przestępny – rok kalendarzowy, którego długość (366 dni) – w celu dopasowania roku kalendarzowego do roku zwrotnikowego – jest zwiększona w stosunku do lat nieprzestępnych (365 dni). Występuje wyłącznie w kalendarzach o rachubie opartej na obiegu Ziemi dookoła Słońca lub o rachubie kombinowanej (Księżyc i Słońce). Przykłady lat przestępnych: 2016, 2020, 2024, 2028 czy 2032.

Dziękujemy za pomoc w kontakcie ze świeżo upieczoną mamą Rzecznikowi Starachowickiego Szpitala Małgorzacie Kałuży

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messangerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Quiz Świętokrzyskie. Podajemy trzy hasła, Wy odgadujecie co to za miasto powiatowe

Pytanie 1 z 10
Browar Kultury, Mirosław Baka, metalurgia