Zamykają czasowo przedszkole w Skarżysku. Pracownik zarażony koronawirusem

2020-09-16 15:47 BM
Skarżyskie przedszkole nr 4 zamknięte co najmniej do 21.09
Autor: Przedszkole Nr 4 Skarżysko Kamienna Skarżyskie przedszkole nr 4 zamknięte co najmniej do 21.09

Skarżyskie przedszkole nr 4, zostaje od jutra zamknięte co najmniej na tydzień do 21.09. Powodem, koronawirus u jednego z pracowników placówki. O zamknięciu przedszkola poinformował prezydent Skarżyska Konrad Krönig. To nie pierwsza placówka oświatowa w województwie świętokrzyskim, która zostaje zamknięta w związku z pandemią.

Od czwartku 17 września decyzją sanepidu Przedszkole Publiczne nr4 im. Jana Brzechwy z ul. Sikorskiego w Skarżysku-Kamiennej zostaje zamknięte do 21 września.

Szanowni Państwo,

Informuję, iż Przedszkole nr 4 w Skarżysku - Kamiennej w związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z pracowników, decyzją SANEPIDU, będzie nieczynne od jutra do 21- go września. Dzisiaj od godziny 17 : 00 rozpocznie się dezynfekcja całego budynku.

Dalsza sytuacja zarówno w tej placówce jak i pozostałych placówkach oświatowych podległych miastu będzie przez nas na bieżoco monitorowana.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy - napisał na facebooku prezydent Skarżyska.

Przedszkole zostanie poddane dokładnej dezynfekcji. Czy pracownicy, rodzice lub dzieci zostaną poddani kwarantannie zdecyduje Sanepid.

To nie jedyna placówka oświatowa ze świętokrzyskiego w której koronawirus paraliżuje pracę. Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie musiał wprowadzić nauczanie zdalne. Powodem takiej decyzji było potwierdzenie zakażenia koronawirusem u trzech osób – uczących tam katechetki i dwóch księży. Po badaniach potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 18 nauczycieli.

Większość nauczycieli przechodzi koronawirusa bezobjawowo. Nauka zdalna w Zespole Szkół w Łopusznie została przedłużona do 19 września. Trwają też kolejne testy wśród uczniów szkoły.

Koronawirus w szkole w Unisławiu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.