Zasypane drogi w regionie/Starachowice, ul. Radomska.

i

Autor: Mariusz Pląsek Zasypane drogi w regionie/Starachowice, ul. Radomska.

Zasypane drogi w Starachowicach i regionie. Trudne warunki nawet na DK nr 42 [ZDJĘCIA]

2021-01-30 12:08

Zgodnie z prognozami do regionu świętokrzyskiego powróciła śnieżna zima, która od samego rana utrudnia życie kierowcom. Służby nie nadążają z odśnieżaniem dróg w Starachowicach i regionie. Przed południem zasypana była nawet droga krajowa nr 42. Na odcinku Starachowice - Skarżysko-Kamienna leży kilkucentymetrowa warstwa śniegu. Prognozy na najbliższe godziny nie są optymistyczne. Nadal będzie sypać.

Bardzo trudne warunki panują obecnie na krajowej 42. Trzeba zachowywać szczególną ostrożność, aby nie wpaść w poślizg. Służby wprawdzie robią co mogą, w drodze ze Starachowic do Skarżyska mijałem pługopiaskarkę, ale na niewiele się to zdaje ponieważ ciągłe opady śniegu sprawiają, że pokrywa śnieżna jest coraz grubsza - relacjonuje nasz Słuchacz i Czytelnik Mariusz ze Skarżyska-Kamiennej.

Zasypane drogi w regionie/Wąchock.

i

Autor: Mariusz Pląsek Zasypane drogi w regionie/Wąchock.
Zasypane drogi w regionie/Wielka Wieś.

i

Autor: Mariusz Pląsek
Zasypane drogi w regionie/Wielka Wieś.

i

Autor: Mariusz Pląsek Zasypane drogi w regionie/Wielka Wieś.

Po południu i wieczorem nadal ma mocno sypać - ostrzegają specjaliści od pogody ze Storm Chasers Świętokrzyskie:

Zgodnie z prognozami do regionu wkroczyła strefa opadów śniegu. Najmocniej pada obecnie na zachodzie regionu. Opady mają przeważnie natężenie umiarkowane lub słabe, jednak miejscami mogą one być intensywniejsze. Na południu regionu niewykluczone będą również opady mieszane. Strefa przemieszcza się stopniowo na wschód, wkrótce obejmie swoim oddziaływaniem całe województwo. Należy się spodziewać wzrostu pokrywy śnieżnej do 4-10 cm, lokalnie niewykluczone, że śniegu przybędzie więcej. Opady będą mogły występować w regionie do wieczora, niewykluczone będą również przelotnie w nocy. W drugiej części dnia opadom mogą towarzyszyć silniejsze porywy wiatru do 40-45 km/h, lokalnie do 50 km/h.

Zasypane drogi w regionie/Skarżysko-Kamienna, ul. Rejowska

i

Autor: Dawid Bąk Zasypane drogi w regionie/Skarżysko-Kamienna, ul. Rejowska

Przypominamy kto jest odpowiedzialny za zimowe utrzymanie dróg w Starachowicach:

Drogi krajowe (Kielecka, Niepodległości, Ostrowiecka) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Rejon Dróg Krajowych Starachowice ul. Ostrowiecka 15 tel. 41 273 32 58 tel. 41 273 61 70

Drogi wojewódzkie (Kardynała Wyszyńskiego, Aleja Armii Krajowej, Kaczyńskiej, Bankowa, Radomska od 1 Maja do os. Bugaj) Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich Obwód Drogowy Nowa Słupia ul. Chełmowa 11 tel. 41 317 74 63

Drogi powiatowe (Iłżecka od Targowej do granic miasta, Długa, Zgodna, 6-go Września od Miodowej do Nowowiejskiej, Nowowiejska, Miodowa od Niepodległości do 6-go Września, Radomska od Kieleckiej do 1 Maja, Piłsudskiego od Dworcowej do Hutniczej, Oświatowa, Szkolna, Majówka, Leśna, Kolejowa, Spółdzielcza, Targowa, Benedyktyńska, Dworcowa, Hutnicza, Warszawka ) Zarząd Dróg Powiatowych ul. Ostrowiecka 15 Starachowice tel. 41 273 02 27

Drogi gminne Referat Gospodarki Komunalnej Dróg i Ochrony Środowiska Urząd Miejski w Starachowicach ul. Radomska 45 tel. 41 273 82 32. W Urzędzie Miejskim prowadzone są całodobowe dyżury Straży Miejskiej. Jej zadaniem jest koordynacja działań na terenach zarządzanych przez gminę oraz przekazywanie wniosków i interwencji mieszkańców odpowiednim zarządcom dróg lub osiedli.

Opady śniegu paraliżują drogi na Podkarpaciu

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!