Maja

Autor: UM Starachowice

starachowice mania biegania

Zwycięzcy XII MANii Biegania w Starachowicach. W zawodach wzięło udział 148 zawodników

2024-09-04 7:35

Bogdan Semenovych wygrał bieg główny dwunastej edycji starachowickiej Manii Biegania. Bieg odbywał się na dystansie 8,6 km, a z wymagającą trasą po ulicach naszego miasta poradziło sobie łącznie 148 zawodników. Wśród kobiet najlepsza była Maja Peryt, a w gronie pracowników firmy MAN wygrał Kamil Seweryn.

Starachowice. MANia Biegania

Kolejna edycja Manii Biegania za nami. Tegoroczne wydarzenie dla biegaczy organizowano w ramach obchodów 400-lecia lokacji Wierzbnika. Bieg był również częścią weekendowych Dni Starachowic.

Zwycięzcy

27 minut i 50 sekund to czas zwycięzcy biegu głównego. Z dystansem 8,6 km najlepiej poradził sobie Bogdan Semenovych z Kijowa. Reprezentant Ukrainy o ponad minutę wyprzedził na mecie kolejnych zawodników.

mania

Drugi był Adam Bajorski z Radomia, a na trzecim miejscu uplasował się Michał Wojciechowski z Tanrobrzega.

Na 13. miejscu bieg ukończył najlepszy ze Starachowiczan – Paweł Niewczas. Jego czas na mecie wyniósł 32 minuty i 28 sekund.

Piętnaste miejsce zajęła najlepsza wśród kobiet Maja Peryt. Zawodniczka KLKS Juventa Cerrad Starachowice uzyskała czas równe 33 minuty.

Druga wśród pań była Aleksandra Sobolewska (LKS Zuza Running Team Opoczno) – 36.13, a trzecie miejsce zajęła Marcjanna Rola z Radomia – 37.15.

W gronie biegaczy nie zabrakło reprezentantów naszego miasta. Z trasą dobrze poradzili sobie również: Damian Śpiewak (16. miejsce), Przemysław Kania (31.), Michał Wzorek (37.), Konrad Kawalec (41.), Dominik Powrózek (42.), Martyna Garbacz (44.) oraz Paweł Banaszek (45.).

Rywalizacja pracowników MAN

Tradycyjnie przy okazji biegu odbywała się rywalizacja pracowników firmy MAN Bus, głównego sponsora biegu. Pracownicy MAN-a rywalizowali na dystansie 4,6 km.

Najlepszy w tym biegu okazał się Kamil Seweryn z czasem 19 minut i 15 sekund. Drugi był Robert Gładyś, a trzecie miejsce zajął Damian Kania.

Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Wołoch – czas 21.50, która na podium stanęła obok Joanny Walkiewicz i Wiolety Wieczorek.

QUIZ. Ciekawostki o Starachowicach. Sprawdź czy wiesz!