400 twarzy

i

Autor: Miejska Biblioteka Publiczna

WYSTAWA STARACHOWICE

400 twarzy na 400-lecie Wierzbnika - Starachowic

2024-04-23 10:44

Poszukaj siebie, swoich znajomych i przyjaciół na zdjęciach. Zapraszamy na wystawę do Miejskiej Biblioteki w Starachowicach. Wystawa powstała w ramach akcji „Zostań Twarzą 400-lecia Starachowice-Wierzbnik” z okazji 400. rocznicy wydania przywileju lokacyjnego dla Wierzbnika. Znajdziecie tam ponad 400 zdjęć mieszkańców Starachowic!

400 twarzy na 400-lecie Wierzbnika - Starachowic

Wystawa powstała w ramach akcji "Zostań Twarzą 400-lecia Starachowice-Wierzbnik" z okazji 400. rocznicy Wierzbnika. Wernisaż miał miejsce 18 kwietnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Starachowicach.  Kuratorem wystawy jest Małgorzata Zatorska - prezes Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawę można oglądać do 10 maja br.

400 twarzy mieszkańców Starachowic - zdjęcia

Wystawa "400 twarzy"

Projekt został zrealizowany dla mieszkańców Starachowic i dzięki ich uprzejmości - mówi Małgorzata Zatorska. Po raz kolejny mieszkańcy pokazali, że kochają to miasto i chętnie uśmiechali się do obiektywu aparatu. Przedszkolaki, młodzież, seniorzy, artyści, radni, władze miasta, pedagodzy, dziennikarze, lekarze, przedsiębiorcy, mieszkańcy...każdy z nas. Projekt dla wszystkich u których uśmiech pojawia się na twarzy, kiedy słyszą słowo STARACHOWICE. Najmłodsi w projekcie to kilkumiesięczni mieszkańcy Starachowic: Staś i Maks, najstarsza osoba skończyła 90 lat - opowiada Małgorzata Zatorska. Projekt powstał dzięki zaangażowaniu Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego, Młodzieżowej Rady Miasta oraz przedstawicieli Biura Prezydenta Miasta Starachowice.

Twarze mieszkańców Starachowic. Wystawa, na niej ponad 400 fotografii

i

Autor: Miejska Biblioteka Publiczna

Na zakończenie obchodów 400-lecie katalog "400 twarzy" starachowiczan zostanie umieszczony w kapsule czasu. Kapsuła będzie klamrą zamykającą kalendarz wydarzeń z okazji 400-lecia.

Na rozmowę z prezes STF Małgorzatą Zatorską zapraszamy w naszych magazynach. Słuchajcie nas na 102, 1 FM.

Quiz Świętokrzyskie. Podajemy trzy hasła, Wy odgadujecie co to za miasto powiatowe

Pytanie 1 z 10
Browar Kultury, Mirosław Baka, metalurgia

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy