Pikieta przed starachowickim MAN-em! Związkowcy walczą o wynagrodzenie

i

Autor: Dawid Bąk

Będą odprawy dla zwalnianych pracowników MAN. Przedstawiono pakiet wsparcia

2022-12-02 11:12

Spotkanie Przedstawicieli Związków Zawodowych z Zarządem MAN odbyło się wczoraj (1.12) Prezes Munur Yavuz przedstawił propozycję pakietu wsparcia dla pracowników objętych zwolnieniami. Propozycja ta dotyczy jedynie pracowników zatrudnionych bezpośrednio przez MAN, a nie przez agencję pracy tymczasowej.

Będą odprawy dla zwalnianych pracowników MAN. Przedstawiono pakiet wsparcia

Informację na ten temat na swoim fanpage przedstawił Międzyzakładowy Związek Zawodowy Metalowcy

Przedstawiamy propozycję pracodawcy.

Pracownicy MAN z umowami na czas nieokreślony:

1. Odprawa pracownicza na podstawie Kodeksu Pracy:

  •  przy zatrudnieniu krócej niż 2 lata – jednomiesięczne wynagrodzenie
  •  przy zatrudnieniu 2-8 lat – dwumiesięczne wynagrodzenie
  •  przy zatrudnieniu ponad 8 lat – trzymiesięczne wynagrodzenie

2. Dodatkowe świadczenie w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenie w przypadku rozwiązania umowy za porozumieniem stron

3. Dodatkowe świadczenie z tytułu rekompensaty w wysokości wynagrodzenia zasadniczego należnego za okres wypowiedzenia lub zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy:

  • 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy
  • 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata

Podsumowując maksymalny pakiet stanowi równowartość siedmiomiesięcznego wynagrodzenia.

Pracownicy MAN, którzy podejmą zatrudnienie w MAN Banovce mogą liczyć na jednorazową wypłatę premii relokacyjnej i dodatek mieszkaniowy na okres 2 lat. W związku z powyższym pracownik, który zdecyduje się na przejście do zakładu MAN Banovce będzie zobowiązany do podpisania umowy lojalnościowej na okres 2 lat - czytamy na fanpage Metalowców.

Podobnych dodatków nie będzie jednak dla pracowników, którzy zdecydują się na zatrudnienie w MAN Niepołomice. Związek Zawodowy Metalowcy wnioskuje jednak o ich przyznanie. NSZZ Solidarność domaga się dodatkowo pakietu dobrowolnych odejść dla pracowników.

Wczoraj zarząd poinformował, że jest w trakcie rozmów z firmą PKC, która może zatrudnić około 500 osób przy produkcji wiązek elektrycznych, szuka też innych możliwości podjęcia zatrudnienia przez zwalnianych pracowników.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy