Nie 300 a 500 miejsc pracy dla zwalnianych z MAN-a w PKC Group

i

Autor: facebook.com/Man Bus Starachowice

Nie 300 a nawet 500 miejsc pracy dla zwalnianych z MAN-a w PKC Group

2022-12-01 15:32

To są dobre informacje dla zwalnianych pracowników ze starachowickiego MAN-a! Kierownictwo MAN-a oraz producent wiązek kablowych PKC skonsultowali oferty zatrudnienia w Starachowicach. Celem jest zaoferowanie pracownikom MAN dotkniętym planowaną restrukturyzacją do 500 nowo utworzonych miejsc pracy w zakładzie PKC w Starachowicach.

Nie 300 a nawet 500 miejsc pracy dla zwalnianych z MAN-a w PKC Group

10 listopada MAN ogłosił, że ogranicza produkcję w zakładzie w Starachowicach w ramach kompleksowej restrukturyzacji działalności w obszarze autobusów i redukcję 860 miejsc pracy.

Obecnie trwają rozmowy ze związkami zawodowymi w celu wspólnego znalezienia jak najlepszych rozwiązań dla Pracowników i firmy. Podobnie jak w przeszłości, MAN jest świadomy swojej odpowiedzialności społecznej. Firma planuje m.in. zaproponować pracownikom zatrudnienie w zakładach MAN - np. w fabryce samochodów ciężarowych w Krakowie czy w zakładzie w Banovcach na Słowacji - czytamy w przesłanym do naszej redakcji piśmie.

W wyniku prowadzonych rozmów z naszym wieloletnim partnerem - firmą PKC, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu w Starachowicach istnieje obecnie możliwość zatrudnienia dla 500 osób – wyjaśnia Michael Kobriger, Członek Zarządu ds. Produkcji i Logistyki w MAN Truck & Bus SE. Naszym celem jest zapewnienie prawie wszystkim 860 pracownikom dotkniętym restrukturyzacją alternatywnej oferty pracy w firmie MAN lub firmie zewnętrznej PKC, a tym samym pokazanie im jasnych perspektyw na przyszłość - -dodaje Arne Puls, dyrektor ds. zasobów ludzkich w firmie MAN.  

PKC Group, część Motherson Group, jest zaufanym i uznanym partnerem w globalnej branży pojazdów użytkowych, który rozpoczął działalność w Polsce w 2008 roku.

Nieustannie szukamy sposobów na rozszerzenie naszej działalności i wspieranie naszych globalnych klientów oraz bycie aktywnymi członkami społeczności, w której działamy - mówi Jani Kiljala , Prezes PKC Europa i Ameryka Południowa. Ze względu na rosnące potrzeby biznesowe z przyjemnością oferujemy pracę doświadczonym pracownikom MAN, co stanowi wartość dla obu firm.

Oprócz rozmów z PKC, MAN Bus prowadzi rozmowy ze Związkami Zawodowymi. O dalszych krokach będziemy informować.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy