Chore kucharki firmy, która przygotowuje posiłki dla MAN-a. Catering zawieszony do odwołania

2020-11-17 17:28 BM
MAN Starachowice
Autor: Agnieszka Jędrasik

Obecnie w MAN BUS zarażonych jest 39 pracowników, 75 zostało wysłanych na obowiązkową kwarantanne. W MAN BUS dziś zawieszone zostało wydawanie posiłków, które przysługiwały wszystkim zatrudnionym. Powodem jest pozytywny wynik na obecność koronawirusa u kilku kucharek i pracowników firmy, która przygotowuje i dostarcza posiłki do koncernu.

O pozytywnym wyniku u pracowników firmy zapewniającej posiłki regeneracyjne dla załogi MAN BUS poinformował szef związkowej Solidarności Jan Seweryn.

Od dzisiaj do końca miesiąca pracownicy MAN-a nie będą mogli korzystać z posiłków, które były wydawane wszystkim zatrudnionym. Powodem jest zachorowanie na COVID-19 kilku kucharek firmy, która przygotowuje i dostarcza posiłki do MAN-a. Wszyscy pracujący w firmie cateringowej pracownicy –łącznie kilkanaście osób – zostali dzisiaj przebadani na obecność koronawirusa - informuje Jan Seweryn.

U kilku osób wynik był pozytywny. Od dzisiaj część pracowników przebywa na kwarantannie, a część odesłana została do domu. Stołówka nie pracuje. Miejmy nadzieję, że sytuacja nie będzie miała wpływu na zwiększoną ilość zachorowań wśród pracowników MAN-a, którzy korzystali z przygotowywanych przez tę firmę dań - dodaje przewodniczący Solidarności.

W województwie świętokrzyskim nadal najwięcej zakażonych notuje się w powiecie kieleckim i w mieście Kielce. Niestety w dzisiejszym raporcie są ofiary śmiertelne. Walkę z chorobą przegrało 6 mieszkańców regionu świętokrzyskiego, w sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono od początku pandemii 23 363 zachorowań na COVID-19, w tym 394 zgony oraz 7 961 ozdrowień.

Na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono dziś 624 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, aż 97 dotyczy powiatu starachowickiego.Obecnie 969 osób jest hospitalizowanych, 15 241  jest poddanych kwarantannie, 127 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym - - informuje Biuro Wojewody.

Są jeszcze wolne łóżka dla chorych na Covid 19 i wolne respiratory w świętokrzyskim. Z 1 597 łóżek dostępnych dla pacjentów chorych na Covid 19 - zajętych przez pacjentów jest 971. Ze 128 respiratorów którymi dysponuje świętokrzyskie zajętych przez pacjentów jest 70 - informuje Świętokrzyski Urząd Wojewódzki.

Premier o szczepionce na koronawirusa