Budowa obwodnicy Wąchocka

i

Autor: GDDKiA Budowa obwodnicy Wąchocka

Obwodnica Wąchocka [ZDJĘCIA]

Co nowego na budowie obwodnicy Wąchocka? Półmetek prac przekroczony

2024-07-07 7:00

Na terenie powiatu starachowickiego trwa jedna z najbardziej oczekiwanych przez kierowców inwestycji drogowych. Mowa o obwodnicy Wąchocka, która będzie biegła od granicy Skarżyska-Kamiennej do Starachowic. W ostatnich tygodniach drogowcy prowadzili prace m. in. przy obiekcie mostowym w Ratajach, gdzie zamontowano balustradę. Kontynuowane są roboty bitumiczne zarówno na trasie zasadniczej jak i drogach dojazdowych.

Obwodnica Wąchocka. Zaawansowanie prac to ponad 50 procent

Postępują roboty bitumiczne i mostowe na budowie obwodnicy Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42. Wykonawca inwestycji w maju wprowadził kolejną zmianę organizacji ruchu. Kierowcy mogą korzystać z krótkiego fragmentu nowej jezdni budowanej trasy głównej. Przy granicy Skarżyska-Kamiennej wjeżdżamy na krótki fragment nowej południowej jezdni obwodnicy, znajdujący się pod jedną z łukowych konstrukcji, stanowiących część przejścia dla zwierząt. Kolejne planowane ułatwienie dotyczy udostępnienia wiaduktu nad DK42 w Wielkiej Wsi.

Kiedy przejedziemy obwodnicą Wąchocka?

Kontynuowane są roboty bitumiczne zarówno na trasie zasadniczej jak i drogach dojazdowych. Na odcinkach ciągu głównego obwodnicy o łącznej długości ponad 7 km, stanowiących 2/3 długości nowej dwujezdniowej DK42, ułożona została podbudowa i warstwa wiążąca nawierzchni. Długość odcinków, na których ułożona została wierzchnia warstwa ścieralna, wynosi ponad 5 km. Obwodnica będzie miała ok. 11,7 km. Zakończenie wszystkich robót budowlanych planowane jest wiosną przyszłego roku - informuje GDDKiA.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messengerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy