Niewybuchy w Nadleśnictwie Starachowice

i

Autor: Grupa Ochrony Zabytków Fort Niewybuchy w Nadleśnictwie Starachowice

Niewybuchy w Starachowicach [ZDJĘCIA]

Kolejne niebezpieczne "pamiątki" z II wojny światowej znalezione w starachowickich lasach

2024-03-28 15:49

Na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Starachowice, członkowie Grupy Ochrony Zabytków Fort, natknęli się na niewybuchy z okresu II wojny światowej. Okazało się, że były to pociski lotnicze typu Bofors 40 mm.

Niewybuchy z II wojny światowej znalezione w lesie koło Starachowic

Na niebezpieczne "pamiątki" z okresu II wojny światowej natknęli się członkowie Grupy Ochrony Zabytków Fort z Wąchocka. Patrol saperski zabezpieczył materiały wybuchowe, które zostaną zdetonowane na poligonie wojskowym.

Gdy znajdziemy niewybuch należy zachować szczególną ostrożność. Nie czekajmy tylko natychmiast przekazujmy informację funkcjonariuszom, którzy do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczą miejsce. Takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić ani dotykać - apeluje policja.

Kolejne artefakty odnalezione przez Grupę Ochrony zabytków FORT

Przypomnijmy, że jesienią Grupa Ochrony Zabytków Fort znalazła bagnet Perkun wzór 29 oraz orzełek wzór WZ23, używany przez Wojsko Polskie. Kilka dni temu poszukiwacze pochwalili się innym znaleziskiem. To oryginalny bagnet mobilizacyjny z Fabryki Broni Radom tak zwany Radomiak datowany na 1939 rok." Z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć że służył naszemu żołnierzowi w wojnie obronnej" - mówi Krzysztof Komisarczyk z Grupy Fort.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy