Budowa wiaduktu w Starachowicach. Jakie są postępy prac?

i

Autor: Powiat Starachowicki Budowa wiaduktu w Starachowicach. Jakie są postępy prac?

utrudnienia drogi starachowice

Kolejne utrudnienia dla kierowców w Starachowicach. Zamknięcie ulicy Kanałowej

2024-01-08 10:33

Od 15 stycznia do 15 marca br. zamknięta będzie dla ruchu ulica Kanałowa, na odcinku od skrzyżowania z ul. Radomską aż do budynków firmy Starpap. Ma to związek z budową wiaduktu W Starachowicach. Zgodnie z planem, wiadukt ma być oddany do użytku w pierwszym kwartale 2025 roku.

Kolejne utrudnienia dla kierowców w Starachowicach. Zamknięcie ulicy Kanałowej

Od 15 stycznia do 15 marca br. zamknięta będzie dla ruchu ulica Kanałowa, na odcinku od skrzyżowania z ul. Radomską aż do budynków firmy Starpap - informuje starosta Piotr Ambroszczyk. Ma to związek z budową wiaduktu. Dojazd do marketu Bricomarche od strony ulicy Radomskiej, będzie odbywał się pierwszym wjazdem jak do tej pory, natomiast dojazd do firmy Starpap i sąsiednich zakładów poprzez ulicę Władysława Rogowskiego.

wiadukt

i

Autor: facebook.com/Piotr Ambroszczyk Starosta Starachowicki

Budowa wiaduktu w Starachowicach Dolnych

Do tej pory wykonano m.in. fundamenty pali pod podpory wiaduktu wraz niezbędnymi próbnymi obciążeniami. Widać już także powstające zbrojenie filarów wiaduktu. Ponadto, wykonano podbudowę przebiegu nowego śladu ulicy Hutniczej wraz z nowym uzbrojeniem terenu w sieć gazową, kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej oraz telekomunikacyjną i elektroenergetyczną.

Kiedy oddanie wiaduktu?

Zgodnie z planem, wiadukt ma być oddany do użytku w pierwszym kwartale 2025 roku. Wiadukt ma mieć około 350 metrów długości i przebiegać nad linią kolejową nr 25, łącząc ulicę Radomską z drogą krajową nr 42. Przebudowana zostanie także część sąsiadujących ulic i powstanie nowe rondo u zbiegu: Piłsudskiego, Radomskiej i Hutniczej.

QUIZ. Ciekawostki o Starachowicach. Sprawdź czy wiesz!

Pytanie 1 z 16
Kto jest patronem Starachowic?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messangerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy