Miał zawieźć dzieci ze Starachowic na wycieczkę. Okazało się, że był nietrzeźwy

i

Autor: pixabay.com Miał zawieźć dzieci ze Starachowic na wycieczkę. Okazało się, że był nietrzeźwy

Miał zawieźć dzieci ze Starachowic na wycieczkę. Okazało się, że był nietrzeźwy

2022-09-27 10:45

Kierowca autokaru, który miał zawieźć uczniów jednej ze starachowickich szkół na wycieczkę do Lublina miał dzisiaj (27 września) zostać skontrolowany przez policjantów starachowickiej drogówki. Mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego spóźnił się na umówione miejsce kontroli, a po przebadaniu przez policjantów okazało się, że był pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna miał mieć przeprowadzoną kontrolę w umówionym miejscu przy ulicy Szkolnej o godzinie 8:00. Na kierowcę oczekiwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mieszkaniec powiatu ostrowieckiego pojawił się na miejscu kilkanaście minut po godzinie 8. W trakcie rozmowy policjanci poczuli woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 36-letniego mężczyzny znajduje się 0,26 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, będzie odpowiadał przed sądem – relacjonuje Paweł Kusiak, oficer prasowy KPP w Starachowicach.

Na miejscu kontroli pojawił się drugi, trzeźwy kierowca, który sprawnym autokarem podjechał pod szkołę podstawową, skąd miał zabrać uczniów na wycieczkę.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

12-LETNI nożownik zaatakował nastolatków