dzieci

i

Autor: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

Nie żyją dwie nastolatki. Tragedia nad wodą w Świętokrzyskiem

2024-06-20 20:55

Do tragicznego zdarzenia doszło dziś (20.06) w powiecie staszowskim. Dwie 16-latki wpadły do wody i zaczęły tonąć. Do tragedii doszło w na zbiorniku retencyjnym „Kaczy Smug” należącym do Lasów Państwowych w gminie Osiek. Dziewczynki zostały wydobyte przez strażaków, jednak mimo reanimacji ich życia nie udało się uratować.

Nie żyją dwie nastolatki. Tragedia nad wodą w Świętokrzyskiem

Zgłoszenie do służb o tym, że dwie nastolatki zaginęły pod wodą wpłynęło dziś około godziny 18:30. Do zdarzenia doszło w Wiązownicy - Kolonia w powiecie staszowskim na zbiorniku retencyjnym ”Kaczy Smug”. Na miejscu pojawili się strażacy, którzy rozpoczęli poszukiwania dziewczynek.

Po jakimś czasie jedna z dziewczynek została wydobyta przez strażaków i przekazana ratownikom medycznym, trwały poszukiwania drugiej nastolatki. Ostatecznie strażacy ze specjalistycznej grupy wodno-nurkowej z Kielc wydobyli na brzeg drugą dziewczynkę. Niestety pomimo starań służb lekarz stwierdził ich zgon - informuje Marcin Bajur ze świętokrzyskiej SP.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że nad zbiornik przeciwpożarowy przyjechała na rowerach grupa pięciu osób: dwóch chłopców i trzy dziewczynki. Dwie 16-latki weszły do wody by pomoczyć nogi. W pewnym momencie straciły grunt pod nogami, a następnie zniknęły pod lustrem wody. Joanna Szczepaniak oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Staszowie informuje, że w pobliżu zbiornika znajdowały się inne osoby, które także przejeżdżały na rowerach i zaalarmowały służby. Jeden z mężczyzn próbował ratować nastolatki, jednak kiedy zaczął tracić grunt pod nogami, wycofał się z tej próby.

Na miejscu w tej chwili pracuje sześć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy