Obwodnica Wąchocka rośnie w oczach

i

Autor: facebook.com/gminawachock Obwodnica Wąchocka rośnie w oczach

Obwodnica Wąchocka rośnie w oczach. Zobaczcie nagranie [WIDEO]

2021-03-26 9:12

Trwają intensywne prace przy budowie obwodnicy Wąchocka. Będzie ona biegła nowym śladem od granicy Skarżyska-Kamiennej do granicy Starachowic, omijając Parszów po stronie północnej i Wąchock po stronie południowej. Obwodnica jest pierwszą świętokrzyską inwestycją, którą ma być realizowana w ramach Programu budowy 100 obwodnic. Na jakim etapie są obecnie prace? Zobaczcie nagranie.

Miasto odetchnie, kierowcy pojadą szybciej. Obwodnica Wąchocka o długości około 11,7 km biec będzie nowym śladem od granicy Skarżyska-Kamiennej do granicy Starachowic, omijając miejscowość Parszów po stronie północnej i Wąchock po stronie południowej. Dzięki inwestycji ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z ciasnego rynku w Wąchocku, przez co poprawi się bezpieczeństwo ruchu i komfort życia mieszkańców miasta. Łatwiejsza będzie również obsługa ruchu turystycznego na słynącym z zabytków i atrakcji terenie. Równocześnie znacznie skróci się czas podróżowania drogą krajową nr 42 komunikującą między innymi węzeł drogi ekspresowej S7 w Skarżysku-Kamiennej ze starachowicką strefą przemysłową i dalej z drogą krajową nr 9 w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego, Opatowa i Podkarpacia - informuje GDDKiA Kielce.

W ramach inwestycji planowane jest wybudowanie dwujezdniowej drogi klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym), czterech skrzyżowań, w tym trzech z sygnalizacją świetlną, 11 obiektów inżynierskich (mosty, wiadukty, przejścia dla zwierząt, podziemne przejście dla pieszych), dróg dojazdowych, urządzeń ochrony środowiska, w tym ekranów akustycznych, infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, oświetlenia i odwodnienia. Nową drogą mamy pojechać jesienią 2023 roku.

Południowa Obwodnica Warszawy gotowa!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres internet_radio@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?