Pijany kierowca

i

Autor: Pexels Pijany kierowca - zdj. ilustracyjne.

Kryminalne

Ostrowiec Świętokrzyski: Kompletnie pijany 25-latek bez uprawnień wiózł 2-letniego syna

2023-03-21 17:11

Mimo wielu apeli oraz licznych działań prewencyjno-kontrolnych policja w dalszym ciągu odnotowuje przypadki skrajnej nieodpowiedzialności wśród kierujących. Wczoraj (20.03) dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że przed jeden z lokali gastronomicznych w Ostrowcu Świętokrzyskim podjechał prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący fordem.

Policjanci z ostrowieckiej komendy zatrzymali nietrzeźwego 25-latka. Mieszkaniec gminy Sienno kierował pojazdem marki Ford mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie czynności wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że 25-latek przewoził w swoim aucie 2-letniego syna bez fotelika, a razem nimi podróżowała nietrzeźwa 25-latka.

Wczoraj (20.03) dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że przed jeden z lokali gastronomicznych w Ostrowcu Świętokrzyskim podjechał prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący fordem.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ostrowieckiej drogówki. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości wskazanego w zgłoszeniu mężczyzny. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gminy Sienno. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nie było to jedyne jego przewinienie. Bowiem stróże prawa ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Dodatkowo w trakcie czynności wyszło na jaw, że 25-latek przewoził w swoim aucie na tylnej kanapie 2-letniego syna bez fotelika oraz nietrzeźwą 25-latkę. Dziecko całe i zdrowe zostało przekazane pod opiekę rodzinie - tłumaczy Ewelina Wrzesień oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Teraz o dalszym losie mieszkańca gminy Sienno zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwi grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy