Parking w Starachowicach Dolnych oddany do użytku

i

Autor: Dawid Bąk Parking w Starachowicach Dolnych oddany do użytku

Zdjęcia

Parking w Starachowicach Zachodnich w końcu oddany do użytku. Miał być gotowy rok temu

2023-11-25 12:05

Inwestycja związana z przebudową otoczenia stacji kolejowej w Starachowicach Dolnych, oficjalnie zakończona. Przypomnijmy, że dwupoziomowy parking miał być gotowy w połowie grudnia ubiegłego roku, ale prace się przedłużyły. Przez wiele miesięcy mieszkańcy Starachowic i podróżujący pociągami musieli liczyć się z wszechobecnym błotem i utrudnionym dostępem do stacji kolejowej.

Dwupoziomowy parking w Starachowicach Zachodnich oddany do użytku

Oprócz parkingu dwupoziomowego na 91 samochodów, powstały zadaszone perony autobusowe, drogi dojazdowe i parkingi dla rowerów. Przebudowy doczekał się też odcinek ul. Nadrzecznej, a na skrzyżowaniu z ul. Sportową powstało rondo. Zmiany pojawiły się również na ul. Sportowej, korekcie uległo skrzyżowanie z ul. Radomską. Wykonane zostały miejsca postojowe dla: samochodów osobowych, taksówek oraz typu kiss&ride.

Prace przy przebudowie tego terenu zakończyły się na początku września tego roku, ale dopiero teraz po dopięciu wszelkich niezbędnych formalności m. in. zgodą nadzoru budowlanego, możemy w pełni korzystać z nowego obiektu. Koszt inwestycji to ponad 14 mln zł, miasto na ten cel pozyskało fundusze zewnętrzne w wysokości około 95 procent wartości zadania.

Opóźnienie przy budowie parkingu w Starachowicach Zachodnich

Inwestycja miała być gotowa w połowie grudnia 2022 roku, ale miasto podpisało aneks z wykonawcą, wyznaczając termin na 30 czerwca 2023 roku. Również ten termin nie został dotrzymany i ostatecznie prace przedłużyły się do początku września tego roku.

Czy tak duży parking w tej części Starachowic jest potrzebny? Zdania wśród mieszkańców naszego miasta były podzielone. Wątpliwości nie ma za to prezydent Starachowic Marek Materek.

Centrum komunikacyjne na Dolnych Starachowicach zyskało zupełnie nowe oblicze. Jak Państwo wiecie, teren ten od lat wymagał remontu, mieszkańcy Starachowic oraz wszyscy ci, którzy do nas przyjeżdżali, mieli złe pierwsze wrażenia z wizyty w naszym mieście. Cała przestrzeń dworca została zagospodarowana na nowo. Wszyscy, którzy będą chcieli podróżować koleją, autobusem czy innym środkiem transportu z terenu dworca, będą mogli tutaj bezpłatnie zostawić swój samochód. Parking jest również odpowiedzią na zapotrzebowanie wszystkich instytucji, które znajdują się w pobliżu. Mam nadzieję, że ta inwestycja oraz pozytywne zmiany, których jesteśmy świadkami, będą prawdziwą wizytówką Starachowic, ale przede wszystkim ułatwią codzienne funkcjonowanie mieszkańcom naszego miasta – informował Prezydent Miasta Marek Materek.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy