Lubianka

i

Autor: Dronspekcja

lubianka 2024

Ruszył sezon na starachowickiej Lubiance

2024-06-25 6:41

Rozpoczął się sezon kąpielowy na starachowickim zbiorniku wodnym Lubianka. Już w pierwszych dniach wakacji, obiekt odwiedziło setki osób ze Starachowic i okolic. Kąpielisko czynne jest siedem dni w tygodniu od 10:00 do 18:00. Port Lubianka im. Władysława Wagnera w Starachowicach cieszy się jak co roku ogromną popularnością.

Rozpoczęcie sezonu na Lubiance w Starachowicach

22 czerwca rozpoczął się sezon kąpielowy nad starachowickim zalewem Lubianka. Kąpielisko czynne jest codziennie od 10:00 do 18:00. Sezon potrwa do 1 września.

Zdjęcia Lubianka Starachowice

Atrakcje. Lubianka Starachowice

Znajdziecie tu strzeżone kąpielisko z plażą, drewnianą architekturę i siłownię na powietrzu. Są dwa place zabaw, trampoliny, mini-skatepark i ścianka wspinaczkowa. Działa wypożyczalnia sprzętów wodnych i punkty gastronomiczne. Miejsce położone jest w otoczeniu lasów a zbiornik, dzięki dwóm wybudowanym mostkom, można obejść lub objechać rowerem. Dla dzieci jeżdżących na hulajnogach czy rolkach dostosowana jest trasa po północnej stronie zbiornika.

Zdjęcia. Mieszkańcy wypoczywający nad Lubianką

QUIZ: Starchowicka Lubianka. Co o niej wiesz?

Pytanie 1 z 11
Na obrzeżach jakiego Parku Krajobrazowego położony jest Zbiornik Lubianka?
Lubianka Starachowice

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy