bublioteka

i

Autor: facebook.com/Miejska Biblioteka Publiczna Miejskaj Biblioteka Publiczna im. Adolfa Dygasińskiego w Starachowicach

Starachowicka Miejska Biblioteka Publiczna zmieniła oblicze! Jest pięknie

2021-04-15 18:31

Zmieniły się wnętrza wypożyczalni głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adolfa Dygasińskiego w Starachowicach. Wypożyczalnia przeszła kompleksowy remont. Co się zmieniło?

Wymieniono okna i odnowiono oryginalne witryny okienne. Położono nową instalację elektryczną i zamontowano oświetlenie. Założono nowe kaloryfery. Zdemontowano okładzinę sufitu i starą drewnianą zabudowę ścienną. Założono nowe sufity podwieszane oraz umalowano ściany. Zaprojektowano i ustawiono nowoczesne meble biblioteczne - informuje Jolanta Sopińska dyrektor biblioteki.

mbp

i

Autor: facebook.com/Miejska Biblioteka Publiczna

MBP wraz z filiami to obecnie jedyne placówki kultury w mieście, które nie zostały zamknięte decyzją Ministra - przypomina dyrektor Sopińska. Obsługujemy mieszkańców bezpośrednio, na miejscu. Można cały czas do nas przychodzić i oczywiście w rygorze sanitarnym, wypożyczać książki, audiobooki, czy dostać bezpłatny kod dostępu do czytelni internetowych Ibuk Libry i Legimi.

MBP

i

Autor: facebook.com/Miejska Biblioteka Publiczna

Sześć tysięcy czytelników odwiedza nasze wypożyczalnie regularnie - mówi dyrektor. Literatura i czytanie książek jest jedną z form spędzania czasu, która może nam przynieść w tych trudnym czasie pandemii wytchnienie i spokój. Badania wskazują, że czytanie skutecznie niweluje stres: już 6 minut czytania obniża poziom stresu o 60%. Tak więc czytajmy! Dla uspokojenia, dla rozwoju emocjonalnego oraz po to by odbywać podróże po różnorodnych, literackich światach bez opuszczania własnych, bezpiecznych czterech ścian.

Biblioteka językowa w Kielcach