Kolarz

Autor: KP PSP w Starachowicach

Sukces strażaka ze Starachowic w wyścigu kolarskim. Brawo dla Tomasza!

2020-09-15 11:46

Dbanie o kondycję w szeregach Państwowej Straży Pożarnej jest nieodzownym elementem służby. 12 września w Rzeszowie odbył się wyścig kolarski Orlen Lang Race. W imprezie wzięło udział 160 zawodników. Kolarze ścigali się na dystansie 81 km. W ramach wyścigu były rozgrywane Mistrzostwa Polski strażaków. W pierwszej dziesiątce rywalizację zakończył Tomasz Wilczak ze Starachowic.

Jednym z uczestników wydarzenia był Tomasz Wilczak, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, który ukończył wyścig z czasem 2:03:42 Jego średnia prędkość na trasie wyniosła 39,29 km/h i z tym wynikiem nasz strażak uplasował się na 8 miejscu, zaś w klasyfikacji do lat 30 zajął 2 miejsce. Radio ESKA Starachowice gratuluje.

kolarz2

Kolarstwo szosowe to ciężka dyscyplina w którym liczy się wydolność, siła i wytrzymałość, są to cechy ważne przy wykonywaniu zawodu strażaka - zauważa Adrian Cieślik z KP PSP w Starachowicach.