Starachowice zasypane śniegiem

i

Autor: Bartosz Manicz Starachowice zasypane śniegiem

Akcja Zima Starachowice

W przyszłym sezonie Akcję Zima przejmie spółdzielnia "Starachowiczanka"?

2024-01-19 12:31

Starachowicka Spółdzielnia Socjalna "Starachowiczanka" już od przyszłego sezonu może przejąć całość Akcji Zima na terenie Starachowic. To efekt krytycznych uwag do dotychczasowego wykonawcy odpowiedzialnego za zimowe utrzymanie dróg w naszym mieście. O takim pomyśle na naszej antenie mówił Prezydent Marek Materek.

Od przyszłego sezonu za AKCJĘ ZIMA w naszym mieście odpowiedzialna ma być Spółdzielnia Socjalna "Starachowiczanka"

Akcja Zima w rękach spółdzielni Starachowiczanka? Tak może być już od przyszłego sezonu zimowego. Trzyletni przetarg na zimowe utrzymanie dróg gminnych i powiatowych kończy się w tym roku a w związku z licznymi krytycznymi głosami potrzebna jest zmiana - zapowiada prezydent Starachowic Marek Materek.

Mam nadzieję, że kiedy w przyszłym sezonie za Akcję Zima odpowiedzialna będzie spółdzielnia "Starachowiczanka" to będzie to wyglądało lepiej, spółdzielnia ostatnio mocno się doposażyła w sprzęt. Możemy wspólnie z powiatem zlecać wykonanie pewnych usług publicznych po to żeby spółdzielnia mogła je realizować. Tam gdzie już to zrobiliśmy sytuacja się poprawiła, a w przypadku Akcji Zima również ta poprawa musi nastąpić - powiedział prezydent Starachowic Marek Materek.

W Starachowicach oszczędzamy na solance

W Starachowicach ze względu na ochronę środowiska nie sypiemy solą. Wiadomo, że w miastach które to robią śnieg znika, aczkolwiek niewykluczone że w przyszłości będziemy musieli to zmienić - dodaje prezydent Starachowic.

Podobny manewr Gmina Starachowice zastosowała w przypadku zieleni miejskiej, którą opiekuje się "Starachowiczanka"

Spółdzielnia w ostatnim czasie bardzo mocno doposażyła się w sprzęt i nie mamy problemów z bieżącym dbaniem o zieleń w okresie letnim. Opóźnienia pojawiają się jedynie w przypadku występowania obfitych opadów deszczu. Porównując to do lat kiedy korzystaliśmy z firm zewnętrznych, teraz jest dużo lepiej. Myślę, że w przypadku Akcji Zima będzie podobnie - powiedział prezydent Materek.

Czy sytuacja związana z zimowym utrzymaniem dróg i chodników w Starachowicach ulegnie poprawie, po powierzeniu tego zadania Spółdzielni Socjalnej "Starachowiczanka" czas pokaże. Czekamy na Wasze opinie.

QUIZ. Starachowice w liczbach. Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 12
Ile wynosi powierzchnia Starachowic?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz starachowice@eska.pl lub prześlij wiadomość Messengerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy