Przed nami pierwszy tego sezonu poważniejszy atak zimy w Starachowicach

i

Autor: Dawid Bąk Przed nami pierwszy tego sezonu poważniejszy atak zimy w Starachowicach

W Starachowicach może spaść nawet 15 cm śniegu! Kiedy zima zaatakuje?

2022-11-23 12:00

Wiele regionów Polski pierwszy tego sezonu atak zimy ma już za sobą. Wkrótce zimowe akcenty mają się pojawić w województwie świętokrzyskim. Nad Morzem Śródziemnym utworzył się niż Denis, który przyniesie załamanie pogody również u nas. Musimy liczyć się z dużymi ilościami wilgoci. Niewykluczone, że jutrzejszego poranka w Starachowicach pojawią się białe krajobrazy.

Wieczorem i w nocy ze środy na czwartek spodziewane są marznące opady deszczu, które będą przechodzić w śnieg. Na drogach ma się zrobić ślisko. Trudne warunki szykują się też jutrzejszego poranka, zwłaszcza że temperatura spadnie w okolice -1 stopnia. Do południa spodziewana jest również kolejna porcja śniegu, a widzialność mogą ograniczać gęste mgły.

Przed uderzeniem zimy w południowo-wschodniej i centralnej części kraju ostrzega portal Twoja Pogoda.

Załamanie pogody przyniesie nam tzw. niż genueński, który zawsze charakteryzuje się bardzo dużymi ilościami wilgoci. Tym razem zamiast deszczu przyniesie śnieg, miejscami w bardzo dużych, paraliżujących ilościach. Śnieżyce wkroczą w środę (23.11) wieczorem nad regiony południowo-wschodnie, a w nocy ze środy na czwartek (23/24.11) i w czwartek (24.11) w ciągu dnia rozprzestrzenią się na całą wschodnią i centralną część kraju.

W tym czasie ma spaść przeważnie do 5-10 centymetrów śniegu, jednak miejscami nawet do 15 centymetrów. Pod koniec tygodnia w Starachowicach spodziewane jest delikatne ocieplenie.

Ostrzeżenie IMGW dla powiatu starachowickiego

i

Autor: IMGW Ostrzeżenie IMGW dla powiatu starachowickiego

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?
Warszawa szykuje się do świąt. Na ulicach zawisła iluminacja, na placu Zamkowym stanęła choinka